Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencisi Şirket Greenidge de İflasın Eşiğinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencisi Şirket Greenidge de İflasın Eşiğinde!

Bitcoin Madencisi Şirket Greenidge de İflasın Eşiğinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Greenidge, Bitcoin’in (BTC) değer kaybı yaşamasından etkilenen ve iflas rüzgarına kapılan son Bitcoin madencisi olarak gündeme geldi.

Bitcoin madencileri son boğa koşusunda hızlı büyümelerini finanse edebilmek adına finansman turunda milyonlarca dolarlık fon topladı. Fakat Bitcoin’in değer kaybetmesi, enerji maaliyetlerinin artış göstermesi ve sert rekabet gibi unsurlar marjları düşürürken, bu durum borçları geri ödemeyi de güç hale getirdi. Argo Blockchain ve Core Scientific gibi önemli madenciler, kripto sağlayıcılarına olan borçları arttığı için potansiyel iflas konusunda uyarıda bulundu.

Bitcoin Madencisi Greenidge İflas Rüzgarında Sallanıyor

Bitcoin Madencisi Greenidge İflas Rüzgarında Sallanıyor
Bitcoin Madencisi Greenidge İflas Rüzgarında Sallanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gerçekleştirilen başvuruya göre Bitcoin madencisi şirket, NYDIG ile neredeyse 74 milyon dolarlık borcu yeniden yapılandırabilmek adına bağlayıcı niteliği olmayan bir dönem bir sözleşmesi imzaladı.

Elde edilen bilgilere göre sözleşme gereğince borç veren Greenidge’den madencilik üzerine teçhizat satın alacak ve bir çeşit barındırma anlaşması gerçekleştirilecek. Bunun karşılığında NYDIG de borcu 54 milyon dolarken 68 milyon dolara düşürmeyi kabul edecek. Anlaşmanın tamamlanması durumunda Bitcoin madencilik şirketi, madencilik saklama şirketi olarak faaliyet gösterecek.

Kripto para piyasalarında faaliyet gösteren birçok şirket gibi madencilik şirketinin hisseleri de 2022 yılında neredeyse yüzde 98 değer kaybı yaşadı. Şimdilerde şirketin hisseleri 33 cent civarında seyrediyor. Bununla beraber Bitcoin fiyatı da aynı dönemde yüzde 63’lük değer kaybı yaşadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir