Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencisi TeraWulf Geliri %100’ün Üzerinde Arttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencisi TeraWulf Geliri %100’ün Üzerinde Arttı!

Bitcoin Madencisi TeraWulf Geliri %100’ün Üzerinde Arttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Bitcoin madencisi TeraWulf 2022 yılının son çeyreğine ait olan verilerini açıkladı. Bu doğrultuda gelirinin %146 oranında artışı yaşadığını belirten şirket, bu büyümeyle dikkatleri üzerine topladı.

Bitcoin madencilik faaliyetlerine geçtiğimiz yılın Mart döneminde başlayan ve Nasdaq listesinde kendisine yer bulan TeraWulf, dün 2022’nin son çeyreğine ait verilerini açıkladı. Söz konusu dönemde 9,6 milyon dolarlık gelir elde ettiğini belirten şirket, geçtiğimiz yıl meydana gelen ciddi değer kayıplarına karşın sıfır karbon ve düşük maliyetli madencilik konusunda önemli bir yol kat edildiğini de belirtti.

Bitcoin Madencisi TeraWulf Hisseleri de Artış Gösterdi

Bitcoin Madencisi TeraWulf Hisseleri de Artış Gösterdi
Bitcoin Madencisi TeraWulf Hisseleri de Artış Gösterdi

TeraWulf hisseleri, geçtiğimiz yılın 4’üncü çeyreğine ait verilerin açıklanmasının ardından %11 oranında değer artışı kaydetti ve hisse başına olan fiyat 0,85 dolara ulaştı. Hisselerin kapanışıysa 0,80 dolardan gerçekleşti.

28 Şubat’tan itibaren TeraWulf’un hash rate’i saniyede 2.6 exahash olurken, iki tesiste yer alan cihazların total sayısının ise 26 bin olduğu ifade edildi. Bununla beraber şirket, madencilikte kullandığı söz konusu bu cihazların sayısını 50 bine çıkarmak istediğini de dile getirdi.

Şirketin Zararı 90 Milyon Doları Buldu

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gelir düzeyini artırmasına rağmen Bitcoin madencisi TeraWulf’un yıllık zararının 91,6 milyon dolar olduğu ifade edildi. Kasasında yalnızca 1,3 milyON dolarlık nakit ve nakde denk varlıkların bulunduğundan bahseden şirket, borçlarını ise 2024 Nisan dönemine kadar yapılandırdığını belirtti.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir