Bitcoin Ajandası

Bitcoin mi Altın mı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin mi Altın mı?

Bitcoin mi Altın mı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Yatırım tavsiyesi niteliği taşımayan bu haberde, piyasanın son yıllardaki kar oranlarını ele alarak hangi piyasanın ne kadar artış yaşadığını görebiliriz.

Bitcoin mi Altın mı?
Bitcoin mi Altın mı?

Kripto Para Piyasasına Büyük İlgi

Altın gibi gelenekselleşmiş ve yatırımcısına güven veren piyasa varlıklarına dahil olabilmek için ivme artıran Bitcoin (BTC) rekabeti hız kesmeden devam ediyor. Güncel piyasa değeri 1.07 trilyon olan Bitcoin, altının 10.9 trilyon piyasa değerinin yaklaşık olarak yüzde 9.85’ini oluşturuyor. Bitcoin, Şubat 2021 tarihi itibarıyla 58.339 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altın çok uzun zamandır hayatımızda olan bir yatırım piyasası olduğu için son zamanların trendi olan Bitcoin piyasasının altını yakalayamamış olması normal karşılanmakta. Zamanla insanlar tarafından benimsenen ve güven veren yatırım türü haline gelen Bitcoin için ileri tarihlerde daha çok kabul göreceği ve büyük değerleri yakalayacağı öngörülüyor. Özellikle 2020 yılında başlamış olan koronavirüs pandemisi nedeniyle meydana gelmiş olan ekonomik sarsıntıların önüne geçebilmek için yatırımcılar değer deposu olarak görülen varlıkları tercih etti. tercih edilen bu varlıklar listesinin ilk sıralarında Bitcoin geliyor.

Bitcoin’e Genel Bakış

2020 yılının Mart ayında “Kara Perşembe” olarak bilinen bir çöküş yaşayan ve tarihi değer kaybeden kripto para birimi Bitcoin, yaşamış olduğu değer kaybının ardından hızlı bir ivmeyle yükseldi. Altın ise 2020 yılı Ağustos ayında 2.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve ilk defa bu seviyenin üstüne çıktı. Altında durum kripto para birimlerine göre daha dengeli seyrederken insanların kripto varlıklara yapacağı yatırımlar doğrultusunda piyasa fiyatının zamanla istikrar kazanacağı ve yatırımcısına daha çok kazanç ve güven vereceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir