Bitcoin Ajandası

Bitcoin Milyonerinin Ölümünün Ardından BTC’leri Ne Oldu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Milyonerinin Ölümünün Ardından BTC’leri Ne Oldu?

Bitcoin Milyonerinin Ölümünün Ardından BTC’leri Ne Oldu?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin Maksimalizmi olarak tanınan Mircea Popescu’yu çevreleyen gizemi artırdığından Bitcoin Maksimalizminin Babası öldü ve Bitcoin milyarderi bu durumda şüpheleri de geride bıraktı.

Bitcoin milyoneri Mircea Popescu’nun Kosta Rika taraflarında boğulduğu yönündeki iddia piyasaları gündemde şok etkisi yaratınca Bitcoin Magazine editörü Rizzo da bu haber hakkında tweet attı:

“RIP Mircea Popescu (1980 – 2021). Bazıları tarafından “Bitcoin Maksimalizminin Babası” olarak adlandırılan Mircea, Bitcoin’in en karalanan isimlerinden biri ve tartışmasız en büyük filozoflarından biri olarak varlığını sürdürecek.”

Bitcoin Milyoneri Popescu’nun 1 Milyon BTC Sahip mi?

Bitcoin Milyoneri Popescu’nun 1 Milyon BTC Sahip mi?
Bitcoin Milyoneri Popescu’nun 1 Milyon BTC Sahip mi?

Kripto para topluluğunda olan bir diğer gizemli ölüm için bu sefer de Bitcoin maksimalisti Mircea Popescu bir Rumen vatandaşı ve Bitcoin’in en büyük bireysel koin sahiplerinden biri olduğu söylenen Popescu’nun -1 milyon BTC‘ye sahip olduğunu iddia ediliyor. Ancak bir diğer tahminlerde ise varlıkların on binlerce olduğu söyleniyor. Hatta 41 yaşında öldüğünü savunan kişiler de var.

Mircea Popescu’nun Açık Kaynak Sistemleri

Listeleme işleminde teklifin düzenleyici tarafı ile onay alınmamasından sonra bir SEC soruşturmasının parçası olduğu görüldü. Eric Voorhees de daha sonra para cezasıyla sorumlu tutuldu. ve bu durumda da listelenen hisseleri geri almaya zorlandı. Bu durumda, SEC’i trollemekle ünlü Mircea Popescu, yaptırım ekibiyle yazışmaları Trilema bloğu içerisinde yayınlayacak kadar ileri adım attı. Profesyonel çabalar içerisinde de çok az bilinen Popescu’nun açık kaynak sistemleri için bağlılığı iyi bilinmektedir. 1990’lara dayanan açık kaynaklı işletim sistemi Open BSD’nin finansman sorunları yaşanmasının ardından Popescu, yazılımda arkalarda kar amacı gütmeden çalışan vakfın devam etmesi için 2014’te 20.000 dolar bağışı yapılmıştı. İşletim sisteminde güvenlik odaklı yaklaşım ile Mircea Popescu eğilimi Mpex de platformunda bu teknolojiyi kullanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir