Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ne Kadar? 49.000 Doları Geçti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ne Kadar? 49.000 Doları Geçti

Bitcoin Ne Kadar? 49.000 Doları Geçti

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin fiyatı, mayıstan bu yana ilk kez 49.000 doları biraz aşarak haftayı sağlam bir notla bitiriyor. Bitcoin ne kadar diye merak edenler şu sıralar BTC’nin, son 24 saatte yaklaşık %4 artış göstererek 48.812 dolarda seyir gösterdiğini ve hafta sonuna kadar 50- 55.000 dolar civarında direnç ile karşılaşabileceğini öğreniyor.

Bitcoin yatırımcıları için her günün değişmez sorusu Bitcoin ne kadar güncelliğini her zaman koruyor. Olumlu bir seyir gösteren Bitcoin ne kadar piyasadan ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin Ne Kadar?
Bitcoin Ne Kadar?

Coinbase, varlıklarına ekleme yapma amacı ile 500 milyon dolardan fazla kripto para birimi satın alacağını duyurdu. Kripto borsasının CEO’su Brian Armstrong Coinbase’in gelecekte tüm kârın %10’unu kriptoya yatıracağını tweet olarak paylaştı.

Bunun sonucunda Coinbase, bilançosunda Ether (ETH), merkeziyetsiz finans tokenleri ve Proof-of-Stake varlıklarını elinde bulunduran ilk halka açık şirket konumuna kavuşacak. Coinbase’in açıklaması ile Bitcoin alıcıları, 45.000 dolarlık destek seviyesinden geri dönme eğilimi gösterdi.

Bitcoin fiyat artışı, bu haftanın başlarında bir geri çekilme sonrasında hisse senedi piyasalarındaki istikrar ile aynı zamana rastladı. Bu arada, yatırım şirketleri VanEck ve ProShares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapmış oldukları Ether vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF başvurularını geri çekmeyi tercih ettiler.

VanEck, çarşamba günü SEC ile bir Ethereum Stratejisi ETF’si başlatmak için bir başvuru yaparken ProShares aynı gün bir Ether Stratejisi ETF için başvurusunda bulunmuştu.

BTC Geri Çekilme Yolunda

Crypto Quant’a göre, Bitcoin fiyatı yükseliyor ve olası bir geri çekilme söz konusu olabilir. Crypto Quant bu durumun nedenini şöyle sıralıyor:

Balinalar sessiz görüntü veriyor. Madenciler borsalarda kontrol altında tutuluyor. Stablecoin girişi BTC çıkışı, girişten daha fazla. Çıkışın çoğu türev borsalardan olduğu için muhtemel geri çekilme yakın görünüyor.

Cuma günü temeller ve on-chain değerlendirmeler, Bitcoin için yukarı yönlü seyir gösterdi ve birçoğu 2020 yılının sonlarında, devam eden boğa koşusunun ana aşaması gerçekleşmeden hemen önceki durumu tekrarladı.

Analistlere göre, Bitcoin fiyatı 48.000 dolar seviyesinin üzerinde devam ederse 50.000 dolara yükselme ihtimali çok yüksek. Aynı olasılık, BTC’nin 48.800 dolarda dalgalanma göstermesiyle parlak görünüyordu. Tek gereksinimi, boğalarca daha güçlü bir itmeye uğramak.

Kraken Büyüme Pazarlama Direktörü Dan Held de Bitcoin fiyatının 50.000 doları aşabileceğini düşündüğünü belirtti.

Altcoinler Olumlu Etkilendi

Altcoinler de mevcut olan olumlu durumdan etkilendi ve Cardano (ADA) %20 günlük kazançla ilk 10’dan daha iyi performans göstermiş oldu. Alonzo güncellemesi sonrası yatırımcı duyarlılığında önemli bir etki oluştuğu fark ediliyor.

Yükseltme, akıllı sözleşme işlevselliğini başlatmayı ve eleştirmenlerin ağın en bariz eksikliklerinden biri olarak tanımladığı şeyleri hedef almayı amaçlıyor.

Hafta başında 3.000 doların altında işlem gören Ether (ETH), kayıp zemini iyi bir şekilde telafi etti ve yazımda 3.300 doları hedefine aldı. Genel kripto para piyasa değeri şu sıralar 2.099 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %43.7 olarak görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir