Bitcoin Ajandası

Bitcoin Neden Değer Kaybediyor? Kripto Piyasaları Teyakkuzda!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Neden Değer Kaybediyor? Kripto Piyasaları Teyakkuzda!

Bitcoin Neden Değer Kaybediyor? Kripto Piyasaları Teyakkuzda!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
44 0

Bu durum kripto piyasalarında endişeye neden olurken, Bitcoin yatırımcıları sıradaki seviyesinin en olduğunu merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 45 bin dolar bandının üzerine çıkan Bticoin, iki gün peş peşe kan kaybetmesinin ardından TSİ 00.18’den itibaren 39 bin 300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin fiyatında görülen bu gerilemeden sonra başta ETH olmak üzere birçok altcoinin de düşüş trendini tetikliyor. Bu süreçte Bitcoin’in değer kaybı yüzde 6.5 civarında olurken Ethereum da yüzde 7.2 civarında düşüş kaydetti. 

Kripto Piyasalarında Riskli Kaçış!

Kripto Piyasalarında Riskli Kaçış!
Kripto Piyasalarında Riskli Kaçış!

Kripto piyasalarında yaşanan bu gelişmeleri yakından takip eden uzmanlar, Bitcoin’in düşüş trendine girme nedeni olarak Ukrayna’daki çatışmaların artmasını görüyor. Her iki ülke arasındaki savaş halinin kripto piyasalarında belirsizliğe neden olduğunu düşünen uzmanlar, bu sebeple yatırımcıların riskli varlıklardan kaçındığına dikkat çekiyor.

Sıcak gelişme olarak Rus birlikleri Ukrayna’daki Avrupa’nın en büyük nükleer santralinin bulunduğu bölgeye saldırı gerçekleştirmişti. İlk etapta dünya basınında direkt olarak nükleer santrale saldırı düzenlendiği ifade edilmiş, dolayısıyla bu durum kripto piyasalarında teyakkuza neden olmuştu.  

Bitcoin ve beraberinde birçok altcoin geçtiğimiz günlerde yükseliş trendi sinyalleri vermişti. Yaşanan bu değer artışı Rusya’ya uygulanan çeşitli yaptırımlar sonrasında Rus burjuvalarının kripto paraya yönelebileceği iddialarından sonra gerçekleşmişti. Aynı dönemde 1000’i aşkın Bitcoin cüzdanına 138 yeni cüzdan daha ilave edilince bu iddialar güçlenmişti. Ancak Bitcoin’in gösterdiği bu yükseliş trendi sinyalleri çok da uzun sürmedi. 

Bitcoin’de İzlenecek Seviyeler Bunlar!

Bazı analistlere göre hali hazırda Bitcoin’de 39 bin 320 dolar ve 36 bin 155 dolar destek seviyeleri son derece önemli görülüyor. Yatırımcıların aşağı yönlü hareketlerde pozisyon alırken bu seviyeleri dikkate alması öneriliyor. 36 bin 320 dolar bandının altında gerçekleşebilecek 4 saatlik kapanışın, Bitcoin’i 36 bin dolar seviyesine çekebilmesi söz konusu olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir