Bitcoin Ajandası

Bitcoin Neden Düşüyor? El Salvador’dan Açıklama
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Neden Düşüyor? El Salvador’dan Açıklama

Bitcoin Neden Düşüyor? El Salvador’dan Açıklama

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

En büyük kripto paralar arasında lider Bitcoin başta olmak üzere 42 bin 800 dolara kadar yüksek seviyede düşüş görüldü. ‘Bitcoin neden düşüyor?’ gibi sorulara da cevap veren Al Salvador başkanı Nayib Bukele yeni açıklamalarda bulundu: Dipten alıyoruz, 150 BTC daha ekledik!

Kripto paralarda piyasa üzerinde bugün TS 18 civarı büyük bir düşüş görüldü. Beklenmeyen geri çekilmenin nedeni halada bilinmemekte. Bu durumda bir de Bitcoin fiyatında 42 bin 800 dolara kadar düşüşte altcoinler de olumsuz etkilendi ve birçok token de birkaç hafta öncelerinde görülen fiyatlara kadar geri çekilme yaşadı.

Olumsuz Bir Hareket Yok Ama Bitcoin Neden Düşüyor?

Fiyatta bu kadar hızlı gri çekilme yaşayan Bitcoin neden düşüyor nedeni henüz bilinmemekte. Dün gece saatlerinde de Bitcoin fiyatında oluşan olumsuz haberlerden etkilenme ile 52 bin 900 dolarak kadar çıkış görülmüştü. Bugün ise yine biraz da olsa geri çekilme görüldü. Ancak böyle devam eden aşağı sarkmalar beklentilerin dahilinde olmadığında olumsuz etkiliyor.

42 bin dolar seviyesinden geri dönen Bitcoin ve diğer altcoin’ler kısa zamanda toparlanma yaşamaya başlasa da bu hızın yönü merakla bekleniyor.

Başkan Bukele Açıkladı, El Salvador Dipten Aldı!

Başkan Bukele Açıkladı, El Salvador Dipten Aldı!
Başkan Bukele Açıkladı, El Salvador Dipten Aldı!

Bir gün öncesinde Bitcoin’i yasal hale getiren El Salvador dünya tarihinde bir ilki yaşarken Başkan Bukele yeni bir hamle yaparak önemli adımını doğrulamış oldu. Sabah erken saatlerde 400 BTC alımı yapan El Salvador Bitcoin üzerinde yaşanan düşüşün de değerlendirmesini yaptı ve bilançosuna tekrar 150 Bitcoin daha ekleme yaptı. Açıklamada ise Başkan Bukele şu sözleri kullandı:

“Dipten alım yaptık. 150 Bitcoin daha ekledik”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir