Bitcoin Neden Düşüyor? Son Dakika Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin Neden Düşüyor? Son Dakika Düşüş Sürecek mi?

Haberler
Ağustos 24, 2021 tarafından Esra Yılmaz
141
Son zamanda yükselişte oluşu ile dikkat çekerek 50.000 dolar bandını yakalayan Bitcoin bu seviyenin üzerinde çok kalamadı ve dolar karşısında aşağıya doğru bir eğilim gösterdi. Bitcoin neden düşüyor son dakika konusu şu sıra çokça araştırılıyor.
Bitcoin Neden Düşüyor? Son Dakika Düşüş Sürecek mi?

Son günlerde istikrarlı yükselişi ile bilinen Bitcoin yakın zamanda 48.250 dolarlık desteğe doğru bir düzeltme yapabilme eğilimi içine girebilir. Bitcoin neden düşüyor son dakika aramaları ile düşüşün ardındaki etkenleri merak eden yatırımcılar gelişmeleri heyecanla takip ediyor.

Araştırmaların yoğunlaştığı Bitcoin neden düşüyor son dakika konusunun ayrıntıları haberimiz içinde yer alıyor.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin Neden Düşüyor?
Bitcoin Neden Düşüyor?

Düşüş eğilimi gösteren Bitcoin hakkında analizini açıklayan NewsBTC’denAayushJindal’agöre durum şöyle:

Bitcoin, düşüşe geçmeden önce 50.500 dolarlık direnç seviyesini test etti.

Kraken verilerine göre BTC/USD paritesinin saatlik grafiği içinde 49.500 dolara yakın destek ile önemli bir yükseliş trendinin altında bir kırılma oluştu.

Parite yakın vadede 48.250 dolara, hatta ilerisine, 47.300 dolara doğru düşüş gösterebilir.

Bitcoin’de Düzeltme

Bitcoin fiyatı 50.000 dolarlık direnci zorlayarak işlem gördü ama artış sürmedi. BTC 50.500 dolarlık direnç seviyesini test edip aşağı yönlü bir düzeltmeye girdi.

50.000 ve 49.800 dolar seviyelerinin altında bir kırılma meydana geldi. Ayılar, oluşan fiyatın 48.098’den 50.506 dolar seviyesine doğru oluşan yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına düşmesine neden oldu. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 49.500 dolara yakın destek ile önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma ortaya çıktı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle