Bitcoin Ajandası

Bitcoin Neden Yükseliyor? 66 Bin Doları Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Neden Yükseliyor? 66 Bin Doları Aştı!

Bitcoin Neden Yükseliyor? 66 Bin Doları Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin neden yükseliyor? Lider kripto parada görülen yükselişle beraber, toplam kripto para piyasasında görülen değerlerde 3 trilyon dolara kadar aşım görüldü. Yükseliş sonrasında bu durumun arkasında şu ana kadar net bir nedenin olmadığı gözükse de, Grayscale Yatırım’ın sahibi olan Digital Currency Group şirketinin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’ın tweet’inin önemli etkenlerden biri..

Bitcoin neden yükseliyor diye oluşan soruların öncesine bakıldığında, 66 bin doları da arkasında bıraktı ve Ekim ayı içerisinde kırdığı rekora 1 ay sonra yeniden yaklaşarak en büyük kripto para Ekim ayının ilk gününden başlayarak büyük bir yükseliş dalgası başlatmıştı. 67 bin 276 dolara kadar yükseliş görüldü ve daha sonrasında ise düzeltme hareketiyle birlikte düşüş yaşayan BTC, son günlerde 60 bin doların üzerinde de güçlü şekilde tutunmayı başarıyordu.

Bitcoin Neden Yükseliyor? Barry Silbert’ın Tweet’i Önemi!

Bitcoin Neden Yükseliyor? Barry Silbert’ın Tweet’i Önemi!
Bitcoin Neden Yükseliyor? Barry Silbert’ın Tweet’i Önemi!

Özel olarak 2021 yılı içerisinde son çeyrekte ve hatta son çeyreğin son 2 ayı içerisinde kripto para yatırımcılarından daha büyük beklentiler içinde oldukları bir dönem olmuştu. Son birkaç ay içerisinde ETF’lerden enflasyon rakamlarına, kadar Bitcoin FOMO’su oluşmasından özel sektör şirketlerinin Bitcoin kabulüne kadar birçok konu konuşuldu. Digital Currency Group CEO’su ve kurucusu Barry Silbert’ın öncesinde atmış olduğu tweet’in ise yükselişte etkisi olabileceği de belirtildi.

Bilinenlerin üzerine Digital Currency Group’un sahibi olduğu Grayscale şirketi şu an için dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi konumunda olmakta. Yönetimi altında 50 milyar dolardan daha fazla kripto para fonu bulunurken şirket, ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’na kısa süre içinde bir ETF başvurusunda bulunmayı plânladı. CEO Silbert’ın dün gece atışının yapıldığı tweet’inin sonrasında da sert yükseliş hareketinin gelmesi üzerine dikkatleri çekti.

BNY Mellon ile Anlaşmışlardı

SEC tarafından bir spot ETF başvurusunu onayının alınma durumunda ise adeta bu borsa yatırım fonlarına yüz milyarlarca dolar para akışı olması beklentiler içerisinde. Daha öncelerden de hatırlanacağı gibi Grayscale şirketi, Temmuz ayı içerisinde Bitcoin fonu olan GBTC’yi Bitcoin ETF’ine hazırlamak için ABD’nin en büyük ve en eski bankalarından biri olan BNY Mellon ile anlaşmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir