Bitcoin Ajandası

Akıllı Spekülatör: Bitcoin Nükleere Gittiğinde Kripto Kışından Nasıl Kurtulur?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Akıllı Spekülatör: Bitcoin Nükleere Gittiğinde Kripto Kışından Nasıl Kurtulur?

Akıllı Spekülatör: Bitcoin Nükleere Gittiğinde Kripto Kışından Nasıl Kurtulur?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Portföyü ve nabzı olan herkes için yıla kripto kışıyla başlangıç ​​yapıldı. Federal Rezerv Bankası’nın pandemik yardım varlık alımlarındaki frenleri çekme kararının yanı sıra yakın zamanda yaklaşan bir faiz artırımına ilişkin ipuçları, hem analog hem de dijital varlıkları bir dalışa gönderdi. Kriptolar alanında, krti geçen Ağustos ayından bu yana ilk kez 40 binin altına düşerken, Ethereum şimdi Temmuz 2021 civarında yüzdüğü sularda yüzüyor.

Tüm kripto paralar ve jetonlar göz önüne alındığında, ocak ayında endüstriden 500 milyar dolardan fazla para çıktı. CoinGecko verilerine dayalı küresel piyasa değeri. İşlem hacimleri, şansları tükenmeden önce kazançlarını nakde çevirmek için koşuşturan elmas ellerle de bir darbe aldı. Ve onları kim sorumlu tutabilirdi? 

Kripto Kışı Zaman Kadar Eski Bir Masal

Kripto Kışı Zaman Kadar Eski Bir Masal
Kripto Kışı Zaman Kadar Eski Bir Masal

Geçen ay WallStreetBets’e başlayan perakende acemiler için, yaşadıkları ilk ve en kripto kışıydı. Zor kazanılan kazançlarınızın yarısının göz açıp kapayıncaya kadar buharlaştığını görmek, çoğumuzun kaçırmayı tercih edeceği bir yetişkinlik geleneğidir, ama işte buradayız. Gösteriye hoş geldiniz, 2022 sınıfı. Yeni bir ay yılının başlangıcı, başka bir deyişle yeni bir kripto kışı, portföyün yeniden düzenlenmesi ve iç gözlem için herhangi bir an kadar fırsattır. Tüm boğa piyasalarının bir gün sona ereceğine dikkat çekerek, çoğumuz kripto piyasasının kaçınılmaz olarak yaşayacağı bir sonraki çöküş için daha iyi acil durum planlarına sahip olmaktan fayda sağlayacağız.

İnternetten çok önce yazılmış olmalarına rağmen, Graham’ın eserleri bugün hala entelektüel çekiciliğe sahip. Aslında, zeki bir okuyucu, işler gerçekten nükleer olursa, kripto kışında hayatta kalmak için özellikle uygulanabilir üç ipucu bulacaktır.

Kural 1: Akıllıca Spekülasyon Yapın

Hem Sokrates hem de Drake kesinlikle hemfikir olacağından, kendinizi tanımak zorunludur.

Graham kripto kışıyla alakalı olarak iç gözlem ve performans arasında bağlantı kuran ilk yazarlar arasındaydı. Üstelik onun dahice vuruşu, hepimizin temel düzeyde yatırımcı mı yoksa spekülatör mü olduğunu bilmemiz gerektiğinde ısrar etmesiydi. 

Graham için ikisi arasındaki fark basitti: Yatırımcılar işi taahhüt ederken, spekülatörler eldeki varlığa herhangi bir gerçek değer atfetmeden kazanç peşinde koşuyor. 

Graham, spekülasyonları doğrudan reddetmek yerine, spekülasyonun akıllıca yapılabileceğini belirtti. Zeki spekülasyonun sırrı şu üç terimle özetlenebilir: mali sorumluluk, ileriye dönük planlama ve tutarlılık.

İlk olarak, içsel kullanım durumları olmayan çoğu kripto gibi spekülatif varlıklar, yatırımlardan ayrı tutulmalıdır. Graham bilgece spekülatif varlıklar için farklı bütçeler çalıştırmayı tavsiye etti ve duyguların dikkatli analizlerin yerini almamasını sağlamanın önemini açıkladı.

Yan komşunun gençleri, bir hafta önce var olmayan varlıklarla aya roket atarken, ancak iç Graham’ımızı kanalize ederken ve fikirlerimizi analitik araçlarımızı bizimle birlikte tutarken, duyguları uzak tutmak zor olabilir. hız treni hepimize iyi hizmet ederdi.

Kural 2: Fırsat Buldukça Spekülasyon Yapmak Yerine Yatırım Yapın

Reddit’e hızlı bir bakış, altın bileti aramak için giderek daha karmaşık görüşmelerle veya ekşi bahisleri örtbas etmek için son hendek çabalarıyla kaç tanesinin girdiğini gösteriyor.

Kripto kışıyla beraber işlerin kötüye gitmesi durumunda hataya çok az yer bırakan büyük spekülatif hamleler, gençlik ve derin ceplerle birleştiğinde iyi ve güzel. Geri kalanımız, Graham’ın, fırsat buldukça spekülasyon yapmak yerine yatırım yapmayı seçmemize ilişkin tavsiyesine kulak vermemiz daha iyi olur.

Kripto-kötümserlerin size ne söyleyeceğinden bağımsız olarak, piyasa, makul ölçüde güvenilir uzun vadeli getiriler elde etmek için gerçek hayatta gerçek hayatta dürüstçe yapılan yatırımlar için yeterince olgunlaştı.

Gerçek hayatta egemen ulusların merkez bankalarını Bitcoin’in arkasına koymaya başlaması ve Ethereum’un kullanım durumları listesinin gün geçtikçe artmasıyla, ağaçta iyi elma olmadığını iddia etmek giderek zorlaşıyor. 

Kripto kışıyla mücadele ederken verimli pazarlarda doğru pozisyonları belirlemek asla kolay değildir ve özellikle yatırım düzeyinde kriptoları seçmek bilimden çok sanattır. Ancak, oynaklığın ve meme-coin’lerin sizi akıllıca seçimler yapılmayacağını düşünmenize kandırmasına izin vermeyin.

Ödevini yap, regresyonları çalıştır ve seni algos eğit. Başkalarının spekülasyon yaptığı yerde yatırım yapın.

Kural 3: Kendi Yolundan Çekil

Graham’ın bize verdiği son ve en önemli tavsiye, bazen kendimizin en kötü düşmanları olduğumuzdur. Tutarlı performans, çalışkanlıktan ve özdenetimden gelir ve akıllıca yatırım yapıyor veya spekülasyon yapıyor olsanız da, her gün uygulamayı takip etmezseniz, bunların hepsi boşa gidecek.  Hepimiz, piyasa sıcakken veya aniden tıkandığında duyguların dizginleri nasıl ele geçirebileceğinin ve hem yatırımcıların hem de spekülatörlerin yapma eğiliminde olduğu en kötü hataların o anın sıcağında yapıldığının farkındayız.

Canopy Growth’un Ocak 2020’de en son hype döngüsünün zirvesinde satın aldığımda bana öğrettiği dersi sonsuza dek hatırlayacağım ve yalnızca satın alma işleminden sonraki birkaç hafta içinde hisselerimin yarıya düştüğünü gördüm. Daha sonra yaptığım satış, sadece silahlarıma ve ilk analizime bağlı kalsaydım piyasanın benim için iki kat düzelteceği bir hatayı ellerimden temizledi.  Piyasalar çöktüğünde, Himalayalar’da 5G ağlarının erişiminin ötesinde doğaçlama bir yoga inzivaya gitmek dışında, en iyi ve en rasyonel benliğinizin sürücü koltuğunda kalmasını sağlamanın yalnızca birkaç yolu vardır.

Graham’ın tavsiyesi, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bowling kulvarınıza korkuluklar yerleştirecek şekilde seçtiğiniz stratejiye kendinizi adamak için elinizden gelenin en iyisini yapmaktı. Siren’in sizi satın alma veya satma çağrısına karşı koyamayacak kadar zayıf olduğunuzu bildiğiniz zamanlarda, sosyal baskıdan yararlanmak için stratejilerinizi kamuya açıklayın ve diğer önemli veya ticari ortaklarınızla oturum açma bilgilerinizi saklayın. Robinhood veya E-Ticaret uygulamalarınıza zamanlayıcılar koyun ve spot pazarın nerede olduğu konusunda endişelenmeyi bırakın. Bunun yerine, başlangıçta pazara giriş nedeninize sadık kalın ve hem kazançlar hem de kayıplar için entelektüel açıdan meraklı bir yaklaşımı sürdürün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir