Bitcoin Ajandası

Tinder Dolandırıcısı Sessizliği Bozdu! Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tinder Dolandırıcısı Sessizliği Bozdu! Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!

Tinder Dolandırıcısı Sessizliği Bozdu! Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1672 0

Simon Leviev, The Tinder Swindler belgeselinin birkaç hafta önce Netflix’te viral hale gelmesinden sonra ün kazandı. Medya, internette tanıştığı kadınlardan yararlanarak servetini kazandığını iddia ediyor, ancak yakın tarihli bir röportajda daha basit bir yöntemle zengin olduğunu ve Bitcoin OG olduğunu iddia etti: Bitcoin’e yatırım yaparak kazanıyorum dedi. Detaylara bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Gerçek adı Shimon Hayut olan Simon Leviev, Inside Edition’a verdiği bir röportajda, medyanın gösterdiğinin aksine, 10 yıldan daha uzun bir süre önce Bitcoin OG sayesinde satın alma ve parayı elinde tutarak zengin olan bir girişimci olduğunu söyledi.

Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!

Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!
Bitcoin OG Olduğunu İddia Ediyor!

Simon Leviev, The Tinder Dolandırıcısı belgeselinin yayınlanmasından sonra hayatı hakkında konuşmayı reddetmişti. Verdiği ilk röportajda, kendisini dolandırıcılıkla suçlayan kadınların gerçekleri çarpıttığını vurgulayarak vurgulamıştı.

Leviev, elmas işinde ünlü bir iş adamının oğlu olduğunu inkar etti ve Tinder maçlarına kendini böyle gösterdiğini de reddetti. Leviev, faul oyunlarından yaklaşık 10 milyon dolarlık bir servet kazandığını iddia eden versiyonlara rağmen, bunların hepsinin Bitcoin sayesinde olduğunu açıkladı:

“Ben yasal bir iş adamıyım. Bilirsiniz, 2011’de bitcoin aldım, [o zamanlar] hiçbir değeri yoktu, şimdi ne kadar değerli olduğunu söylememe gerek yok.”

Bitcoin, 2011 zirvesi sırasında yaklaşık 30 $ ve yılın en düşük noktasında 1 $ olarak fiyatlandırıldı. Leviev doğruyu söylüyorsa bugün itibarıyla %118233 ile %3549900 arasında şaşırtıcı getirisi olan bir yatırımdan bahsediyor olacağız. Dolandırdığını iddia ettikleri 10 milyon doları kazanmak için o sırada en fazla 282 dolar yatırması gerekiyordu.

Tinder Dolandırıcısı Simon Leviev Kimdir?

The Tinder Swindler belgeseline göre, Leviev flört uygulamasını kızlarla tanışmak ve temelde orta yaşlı, mali açıdan bağımsız ve taktikleriyle manipüle edilmeye eğilimli belirli bir profili dolduranlarla çıkmak için kullandı.

Karşılaşmaları sırasında, lüks yerlerdeki tarihlerle ortaklarını baştan çıkarır, elmas bir moğolun oğlu olduğunu söyleyerek haklı çıkardığı varsayılan bir serveti ortaya çıkarırdı.

Bir süre sonra ortaklarıyla temasa geçerek onları zulme ve tehdit edildiğine inandırırdı; bu nedenle iş ve kişisel harcamalarını ödemek için kredi kartlarını kullanamadı. Ortaklar ona ihtiyaç duyduğu parayı ödünç verecek ve sonunda Leviev ortadan kaybolacaktı.

Belgesel yapımcıları, aynı Modus Operandi ile dolandırılan üç kadının ifadelerini aldı.

Leviev her şeyi reddetti ve olayların versiyonunu Netflix’e bile sunmadı. Kızlar şimdiden topluluktan 250.000 dolar topladı, ancak şimdi Leviev adını temize çıkarmak istiyor.

“Ben sahtekar değilim ve sahte değilim… İnsanlar beni tanımıyor, bu yüzden beni yargılayamazlar. Ben dünyanın en büyük beyefendisiyim.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir