Bitcoin Önemli Destek Bölgesinde

Bitcoin Önemli Destek Bölgesinde

Haberler
Mart 25, 2021 tarafından Esra Yılmaz
60
Bitcoin, yaşadığı sallantılı günlerin ardından şu anda yeni bir kritik destek bölgesinde sallanarak rallinin devamına dair veriler iletiyor.
Bitcoin Önemli Destek Bölgesinde 1

Bitcoin’in ABD doları karşısında sürekli olarak yükselip değer kaybetmesinin ardından şu anda kritik bir destek noktasında yer aldığı açıklandı. Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, yapmış olduğu açıklamada Bitcoin madencilerinin alışılagelmiş eğilimin dışına çıktıklarını belirterek, bu durumun Mart ayından itibaren Bitcoin satışlarına da etki ettiğini vurguladı. Gösterdiği tabloya göre madencilerin BTC satış seviyelerinin artması ile Bitcoin’in yatay hareket ettiğini söyleyen Moskovski, bu durumun yavaş yavaş değişmeye başladığını vurguladı.

Bitcoin Önemli Destek Bölgesinde
Bitcoin Önemli Destek Bölgesinde

Madenciler Satış Yapmayı Bıraktı

Madencilerin Bitcoin satışını durdurması ile birlikte 28 Aralık’taki ralliden önce çok önemli bir bitcoin alımının gerçekleştiğini belirten Moskovski alım seviyelerinin düşük olmasına karşın madencilerin satış yapmayı bıraktığını söyledi. Buna bağlı olarak da madencilerin satış durdurma kararı almasının fiyat yükselişi beklentisi ile gerçekleştiği de vurgulandı. Coinbase platformunda satın alınan 9 binden fazla Bitcoin’den de bahseden Moskovski, borsaları terk eden Bitcoin miktarındaki artış ile madencilerin kararının eş zamanlı olduğunu belirtti.

Bitcoin’in Net Alıcıları Olmalı

Lex Moskovski, uzun vadede ABD hükümetinin kripto paralara yönelik destek vereceğine yönelik bir düşünceye sahip. Bunun yanı sıra madencilerin faaliyetleri ile ilgili olarak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da, halka açık Bitcoin madencilerinin yerine artık BTC’nin net alıcılarının olması gerektiğinin altını çizdi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle