Bitcoin Ajandası

Bitcoin Opsiyonu Yarın Son Buluyor! Beklenen Yeni Seviyeler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Opsiyonu Yarın Son Buluyor! Beklenen Yeni Seviyeler Neler?

Bitcoin Opsiyonu Yarın Son Buluyor! Beklenen Yeni Seviyeler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Opsiyonu için Son Gün Yarın!

735 milyon dolar değerindeki Bitcoin opsiyonu için belirlenen son tarih 6 Mayıs 2022 Cuma. Buna göre yarın itibariyle son bulması beklenen opsiyonun ardından BTC piyasasında ne gibi gelişmeler yaşanacağı merak ediliyor.

BTC fiyatı yaklaşık olarak 2 aydır alçalan kama modeline sahip görünüyor. Bu süreçte 37 bin 500 dolarlık desteği pek çok kez zorlayan BTC fiyatı, düşüş seyrinin yanı sıra Russell 2000 endeksine de ayak uyduruyor. Bu doğrultuda 2022’nin başından bu yana yüzde 16 civarında düşüş gösterdi. Hali hazırdaki Bitcoin fiyat hareketinin gerçek gücünün, yatırımcıların kötüye giden makroekonomik şartlara yönelik yoğun kaygısının olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Opsiyonu için Son Gün Yarın!
Bitcoin Opsiyonu için Son Gün Yarın!

Yatırımcılar bu ve bunun gibi pek çok farklı sebeplerle küresel ölçekli bir makroekonomik krizin potansiyel sonuçları konusunda büyük ölçüde kaygı duyuyor. Küresel ekonomilerin resesyona girmesi halinde yatırımcıların büyük çoğunluğunun BTC’den uzaklaşarak güvenli bir liman arayışı başlayacak.

6 Mayıs Sonrasında Bitcoin Fiyatında Beklenen Seviyeler

Bitcoin opsiyonunun 6 Mayıs’ta sona ermesinin ardından uzmanlar tarafından bazı seviyeler öngörülüyor. Uzmanlara göre özellikle düşüş yönünde bir seyir söz konusu olurken, 1.22 alım-satım oranı, 330 milyon dolar değerinde satış alternatiflerine karşı 405 milyon dolar değerinde açık faize işaret ediyor. Ayrıca BTC fiyatı 39 bin dolar seviyesine yakın olduğundan yükseliş ihtimallerinin yüzde 89’u geçersiz kalacak.

Diğer yandan 6 Mayıs Cuma gibi BTC fiyatının 39 bin dolar seviyesinin altında kalması halinde, ayılar satış seçeneklerinde 100 milyon dolar değerine sahip olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir