Bitcoin Ajandası

Bitcoin.Org Hack’lendi! Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin.Org Hack’lendi! Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!

Bitcoin.Org Hack’lendi! Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin.org kripto para sitesi dolandırıcıların elinde ve siteye ilk giriş yapıldığında “Bize Bitcoin gönderin, iki katını size geri gönderelim” şeklinde klasik bir dolandırıcılık mesajı kullanıcıları karşılıyor.

Geçtiğimiz ay yeniden hem Dsos saldırısı altında kalan hem de fidyecilere maruz kalan ve birçok kez de ele geçirilen kripto para sitesi dolandırıcıların elinde. Tekrar aynı noktaya gelen site ne kadar kurtarılmaya çalışılsa da yine hacklendi.

Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!

Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!
Kripto Para Sitesi Dolandırıcıların Elinde!

Siteye ilk giriş yapıldığında dolandırıcıların yıllardır kullandığı bir taktikle karşılaşıyorsunuz. Kullanıcıların belirtilen adres üzerinden Bitcoin gönderme işlemleri durumunda iki katı kadar kişiye gönderim yapılacağı vaadi sunuluyor. Bilinenler üzerine yüz milyonlarca dolarlık kripto para dolandırıcılığı da yapılmıştı.

Sitenin ilk açılışında mesaj ziyaretçileri ikna etmek adına gönderiliyor. Bitcoin Vakfı’nın şu ana kadar kendilerine yardım gönderen Bitcoin topluluğuna yardımlarının karşılığını geri vermek istediği de belirtildi. Mesajın kapsamında diğer yandan bu kampanyaların sadece ilk 10 bin kullanıcı tarafından kapsandığı yazılmakta. Kullanıcılar fonları daha iyi gönderebilsin diye bir de dolandırıcılar tarafından bir QR kod ve Bitcoin adresi de paylaşıldı.

Craig Wright Davasını Kaybetmişti

Açık kaynaklı yapısıyla var olan destek projesi kapsamında Bitcoin.org’un, Bitcoin Vakfı’yla herhangi bir direkt bağlantısı bulunmuyor. Site, kendisinin de Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Bitcoin Satoshi Vision (BSV) kurucusu Craig Wrihght’ın açtığı davayı kaybetmiş bulunmakta ve Bitcoin white paper’ını siteden kaldırmak zorunda kalmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir