Bitcoin Ajandası

Bitcoin Piyasa Değeri Meta’yı Geride Bıraktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Piyasa Değeri Meta’yı Geride Bıraktı!

Bitcoin Piyasa Değeri Meta’yı Geride Bıraktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Güncel verilere göre Bitcoin piyasa değeri, Facebook ve Instagram ana şirketi olan Meta’yı arkasında bırakarak 11’inci sıraya yükseldi.

BTC’nin piyasa değeri, piyasa değeri bazında en iyi varlıklardan biri olan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya yakın bir konumda. Dünya çapında en büyük şirketlerden biri olan Meta’yı da arkasında bırakan BTC, küresel açıdan dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Silikon Valley Bank (SVB) ile Signature Bank’in kapatılma kararının ardından kripto para piyasalarında ciddi değer kayıpları görülmüştü. Bu olayların sonrasında gelen stabilcoin problemleri de işleri daha zor bir hale getirmişti. Şimdiye kadar bakıldığındaysa güç toplayıp yeniden ayağa kalkan BTC, piyasa değeri açısından önemli bir konuma ulaşmış görünüyor.

Bitcoin Piyasa Değeri Yükselişe Geçti

Bitcoin Piyasa Değeri Yükselişe Geçti
Bitcoin Piyasa Değeri Yükselişe Geçti

Peş peşe gelen FUD haberlerle 19 bin 500 dolar seviyesinden beklenmedik bir çöküş yaşayan Bitcoin, kripto marketinden güç kazandı. Fiyat açısından 24 bin 300 dolar düzeyine kadar kısa bir zaman diliminde yerleşen bu dev kripto para birimi, bu sayede yatırımcısına güven kazandırmış gibi görünüyor. Kripto para piyasasına genel olarak bakıldığında yaşanan çöküşün sonrasında ortaya çıkan veriler, trendi pozitif yöne çevirmiş durumda.

Global anlamda büyük bir öneme sahip olan verilerden piyasa değeri, Bitcoin açısından her geçen gün artış gösteriyor. Son 24 saatlik veriler incelendiğinde Bitcoin piyasa değeri, Meta şirketinin değerinden 36 milyar dolar azdı. 433 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, 469 milyar dolar değerine sahip olan Meta’yı şimdilerde sollamış görünüyor. Güncel verilere göre BTC’nin piyasa değeri 471 milyar dolar olurken, Meta’nın piyasa değeriyse 469 milyar dolar civarında.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir