Bitcoin Ajandası

Bitcoin Piyasasında 2018 Benzerliği: Eskisinden Daha Kötü Değil!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Piyasasında 2018 Benzerliği: Eskisinden Daha Kötü Değil!

Bitcoin Piyasasında 2018 Benzerliği: Eskisinden Daha Kötü Değil!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Cyrpto Capital Venture şirketinin kurucusu Dan Gambardello, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Bitcoin piyasası ve genel kripto paralardan bahseden Gambardello, birçok insandan farklı olarak piyasaların bundan öncekilerden daha kötü durumda olmadığına inandığını ifade etti. Üstelik Bitcoin’in yükseliş trendi yakalayabileceğine işaret eden bir grafik de paylaştı.

Bitcoin Piyasası Yeşil Mum Sinyalleri Veriyor

Bitcoin Piyasası Yeşil Mum Sinyalleri Veriyor
Bitcoin Piyasası Yeşil Mum Sinyalleri Veriyor

Paylaştığı grafiğe eklediği kırmızı oklar, Bitcoin fiyatını ciddi ölçüde düşüş yönüne iten 6 aylık kırmızı mumların sonrasında yeşil mumların kendisini gösterdiğini ifade ediyor. Bu durum, 2015 ve 2018 yılı ayı piyasalarının sonrasında gerçekleşmişti. Cyrpto Capital Venture kurucusuna göre söz konusu bu grafik şimdilerde Bitcoin için yeşil mum sinyalleri veriyor.

Kasım Döneminde Kripto Piyasaları Daha İyiydi

2022 Kasım döneminde kripto para sektörü, dünyanın en önemli kripto borsalarından olan FTX’in çöküşüne tanıklık ederek ciddi kayıplar verdi. Sektörün lider varlığı olan Bitcoin’i ve diğer bütün varlıkları düşüş trendine sürükledi. BTC fiyatı 21 bin dolar seviyesinde seyrederken, şimdilerde 16 bin 600 dolar bandından işlem görüyor.

Bitcoin piyasası bundan öncesinde de FED tarafından yönetilen şahin politikasından kaynaklı olarak kademeli bir düşüş gerçekleştiriyordu. FED, enflasyonu düşürmek ve yavaşlatmak üzere faiz oranlarını artırmaya devam etti. Son faiz artırımı 2022 Aralık döneminde gerçekleştirilirken, bu artırımın ardından Bitcoin fiyatı 18 bin dolar seviyesinden 17 bin doların altına kadar geriledi. Fakat FED gerçekleştirdiği bu faiz artırımı, bir önceki artırımdan 50 baz puan daha azdı. FED, enflasyonu kontrol altına almak adına 2023 yılında da faiz artırımlarına devam etmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir