Bitcoin Rekor Kırarsa Bu Rekorun 5 Ana Sebebi Olacak

Bitcoin Rekor Kırarsa Bu Rekorun 5 Ana Sebebi Olacak

Haberler
Nisan 8, 2021 tarafından Esra Yılmaz
156
Balinalar, madenciler ve uzun süreli avcıların BlockChain verilerine göre yeniden yükselişe geçebilmesi öngörülüyor.
Bitcoin Rekor Kırarsa Bu Rekorun 5 Ana Sebebi Olacak

Eğer balinalar, madenciler ve uzun süreli avcılar yeniden yükselişe geçmeyi başarabilrse Bitcoin fiyatında tüm zamanların görülmemiş en yüksek seviyelerde olabileceği tahmin ediliyor. BlockChain verilerine göre daha önce Bitcoin’in son iki ayda balinalar tarafından oldukça yoğun bir baskı ile satış ilgisi gördüğü açıklanmıştı. Tüm bunların sonucunda ise bitcoinin rekor kırabilme ihtimalinin olduğu söylenirken yaşanabilecek bu rekorun 5 ana sebebi olacağı açıklandı. Kurumsal talebin yüksek olması büyük satıcıların yeniden BTC birikimi yapmaya dönebilecekleri de açıklandı. Bu durumsa yakın zamanda tüm zamanların en büyük ve en yüksek seviyelerde bir rekor kırılabileceğini işaret ediyor.

Bitcoin Rekor Kırarsa Bu Rekorun 5 Ana Sebebi Olacak1
Bitcoin Rekor Kırarsa Bu Rekorun 5 Ana Sebebi Olacak1

Balinalar Satış Yapmaktan Vazgeçti

Balinaların bakiyesi 1000 BTC’ye eşittir. Bu balinaların sayısı 8 Şubat tarihinden bugüne kadar yaklaşık olarak %10 üzerinde bir azalma gösterdi. Bu azalma ise Bitcoin üzerinden büyük bir satışın yaşandığının kanıtı niteliğindedir.

Grayscale en büyük dijital varlık yöneticisidir. Dün ise Grayscale’den bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre dijital büyük sermaye fonu için Bitcoin’i satmaları gerekse bile dengelemeye gittikleri duyuruldu. Yeniden dengeleme sağlayacak olan ana itici güç ise 1000 Bitcoine’e eşit kabul ediliyor ve yıl sonunda yaşanan ayrıca da fiyat artışı yaşanan seviyelere dönülmesi balinaların satışı bitirebileceklerine işaret ediyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle