Bitcoin Ajandası

Bitcoin Satışı Yapıldı mı? Luna Vakfı İddialara Yanıt Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Satışı Yapıldı mı? Luna Vakfı İddialara Yanıt Verdi!  

Bitcoin Satışı Yapıldı mı? Luna Vakfı İddialara Yanıt Verdi!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Luna Vakfı’yla alakalı olarak geçtiğimiz günlerde bir iddia ortaya atıldı. Tartışmalara neden olan bu söylentilerde vakfın 42 binden fazla Bitcoin’i elden çıkardığı iddia edilirken, vakfın Bitcoin satışına yönelik söz konusu iddialara yanıtı gecikmedi.

Bitcoin Satışı İddialarına Yanıt Gecikmedi

Bitcoin Satışı İddialarına Yanıt Gecikmedi
Bitcoin Satışı İddialarına Yanıt Gecikmedi

Terra blok zincirinde yer alan UST stabil coin’in 1 doların altına düşmesiyle beraber stabil coin’leri destekleyebilmek adına daha önce rezerv edilen Bitcoin’lerin elden çıkarıldığı iddia edilmişti.

Luna Vakfı’nın havuzunda bulunan 42 bini aşkın Bitcoin’in farklı bir cüzdana aktarıldığı ifade edildi. Söylentilere göre UST’nin 1 dolara sabitlenmesini sağlamak adına havuzda bulunan Bitcoin’leri elden çıkardı.

Az Bir Kısmı Satıldı, UST Alımına Devam Ediliyor

Luna Vakfı, piyasaları çalkalayan bu söylentilerle alakalı olarak Twitter üzerinden bir açıklamada bulundu. Açıklamalarında vakıf, rezervinde bulunan 42 bini aşkın Bitcoin’in yaklaşık olarak 37 bin adedini çekerek piyasa yapıcılara ödünç olarak verdiğini ifade etti. Çekilen Bitcoin’lerden küçük bir kısmının elden çıkarıldığını söyleyen Luna Vakfı, ayrıca UST stabil coin satın alabilmek adına kullanılmaya devam ettiğine de dikkat çekti. Yapmış olduğu bu kısa açıklamayla konuya açıklık getiren vakıf, ilerleyen süreçlerde daha detaylı bir açıklama yapılacağını da belirtti.

Söz konusu açıklamayla beraber yayınlanan cüzdanda 28 bin 205 adet BTC yer alıyor.

Luna Vakfı, söz konusu olan 42 bin 503 adet BTC’yi 42 bin dolar karşılığında satın almıştı. Mevcut piyasa değerine göre zarar yaklaşık olarak 500 milyon dolar gibi görünüyor.

Düşüş eğilimi göstermeye devam eden Bitcoin fiyatı, küresel piyasalarla beraber sert düşüş gösteriyor. Piyasa değeri en büyük kripto para birimi olan Bitcoin haberin yazıldığı esnada 31 bin 800 dolar bandından işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir