Bitcoin Sert Düştü, 8 Bin Doları Sildi!

Bitcoin Sert Düştü, 8 Bin Doları Sildi!

Haberler
Mart 16, 2021 tarafından Esra Yılmaz
41
Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, aşağı yönlü büyük düzeltmeye başlamasının ardından ABD doları karşısında değer kaybetmeye başladı ve 55 bin doların altına kadar indi.
Bitcoin Sert Düştü, 8 Bin Doları Sildi!

Kendi en yüksek seviye rekorunu kırarak geçtiğimiz günlerde yine gündeme oturmayı başaran lider kripto para birimi Bitcoin, son rekorunun ardından aşağı yönlü bir düzeltmeye uğradı. Düzeltme sonucunda 60 bin doları da aşmayı başaran Bitcoin’in değeri, 55 bin doların altına kadar indi. İsabetli tahminleri ile bilinen ünlü analist Aayush Jindal, yaptığı açıklamada kayıpların daha da aşağı seviyelere inebileceği yönünde paylaşımlar yaparak yatırımcıları ne yapması gerektiği konusunda uyardı.

Bitcoin Sert Düştü, 8 Bin Doları Sildi!
Bitcoin Sert Düştü, 8 Bin Doları Sildi!

Destek Seviyeleri Kırıldı

Direnç seviyelerini aşarak rekor kırmayı başaran Bitcoin, büyük düzeltme ile beraber bu defa destek seviyelerini aşmayı başardı.  58 bin ve 55 bin dolarlık destek seviyelerini kıran lider kripto para birimi, 58 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görmeye devam ediyor. USD paritesinin saatlik grafiğinde 58 bin dolar civarında destek bulan BTC, bu noktada bir kırılma yaşadı.

Kısa Vadede Yükseliş Gelebilir

Bitcoin’in yaşadığı düşüşe rağmen kısa vadede yükseliş hareketinin gelebileceğini vurgulayan analist Aayush Jindal, paritenin şu anda 54 bin dolar seviyelerinden işlem gördüğünü açıkladı. Yine de şu anda Bitcoin fiyatı, 55 bin ve 55 bin 500 dolarlık destek seviyelerinin altına geçerek, anlık olarak 8 bin doları adeta piyasadan sildi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle