Bitcoin Sert Düşüş Yaşadı! Boğalar Geri Adım Atacak mı?

Bitcoin Sert Düşüş Yaşadı! Boğalar Geri Adım Atacak mı?

Haberler
Kasım 11, 2021 tarafından Esra Yılmaz
24
Bitcoin sert düşüş yaşadı. Dün ABD’de son 31 yıl içerisinde görülen en yüksek tüketici enflasyonu verisi açıklanmasının sonrasında hızla yükseliş göstererek yeni bir rekor belirledi.
Bitcoin Sert Bir Düşüş Yaşadı! Boğalar Geri Adım Atacak mı?

Fakat Bitcoin sert düşüş ardından Çinli emlak devinden Evergrande’nin iflas ettiği şeklinde çıkan söylentiler piyasa içerisinde sert bir düşüş başlattı. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik verilerinden elde edilen analize göre Bitcoin, yakın vade içerisinde aşağı yönlü düzeltme yaşamasının sonrasında 62.000 dolara doğru uzama yaşayabilir.

Bitcoin sert düşüş yaşamasının sonrasında 66.000 dolar ve 65.000 dolar seviyelerinden daha da alt seviyelerde, aşağıya doğru bir yönlü bir düzeltme başlattı ve fiyat şu anda 65.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam ediyor. BTC/USD paritesinden elde edilen saatlik grafikler üzerinde Kraken verilerine 66.500 dolara yakın destek belirlendi. Burada büyük bir yükseliş trendi çizgisinden daha alt seviyelerde bir kırılma yaşadı. Bu paritede de 62.000 dolarlık destek üzerinden bu yöne doğru düşme süreci devam edebilir.

Bitcoin Sert Düşüşünü Düzeltiyor!

Bitcoin Sert Düşüşünü Düzeltiyor!
Bitcoin Sert Düşüşünü Düzeltiyor!

Bitcoin ABD’nin enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından 69.000 dolar yeni bir ATH belirledi. Ancak Evergrande’nin iflas ettiği söylentileri, Bitcoin’in işlem gördüğü 67.000 dolardan sert bir düşüş yaşamasına sebep oldu. 65.000 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında net bir kırılma oldu. Ayrıca BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 66.500 dolara yakın destekle büyük bir yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Parite 65.000 dolarlık desteğin altında hız kazandı ve fiyat 63.000 dolara düştü. 62.700 dolar civarında bir dip oluştu ve fiyat şimdi kayıpları konsolide ediyor. 68.991 dolardan 62.700 dolara düşüşün %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir toparlanma dalgası oldu.

Bitcoin Daha Fazla Düşer mi?

Jindal’a göre Bitcoin eğer 65.000 dolar seyrinde direnç bölgesini bir geçiş aşaması yaşayamazsa, aşağı yönlü düzeltmesini sürdürebilir. Aşağı yönde anlık bir destek 63.500 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek ise şimdi belirlenen seviyelerde tam olarak 63.000 dolar seviyesinin yakınında oluşmakta. Bir sonra görülen büyük destek üzerinden ise 62.500 dolar seviyesinin yakınında, bunun altında fiyat, 62.000 dolarlık destek bölgesinin üzerinde kalmak için bile mücadele yaşayabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle