Bitcoin Ajandası

Bitcoin Seviyesi Bu Dipleri Görebilir! Uzmanlardan Kritik BTC Uyarısı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Seviyesi Bu Dipleri Görebilir! Uzmanlardan Kritik BTC Uyarısı!

Bitcoin Seviyesi Bu Dipleri Görebilir! Uzmanlardan Kritik BTC Uyarısı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
42 0

Dünyanın en önemli kripto para piyasalarından Bitfinex’te Bitcoin pozisyonları artış gösteriyor. Bu şekilde gerçekleşen bir piyasa seyri geçtiğimiz dönemlerde aşağı yönlü bir fiyat hareketiyle kesişmiş gibi görünüyor. Uzmanlar daha çok satış baskısının oluşmasının Bitcoin seviyesini 34 bin 400 doların altına iterek kapitülasyon durumunu tetikleyebileceğini düşünülüyor. Aşağı önlü seyir baskısının artması Bitcoin’in destek seviyesini kırmasına ve dik bir düzeltmeye girmesine neden olabilir. Büyük ölçekli yatırımcılar olası kapitülasyon durumu hakkında iddiaya girerken, BTC grafikteki yatay seyrini sürdürüyor.

Datamish’ten elde edilen verilere göre Bitfinex’te görülen kısa Bitcoin pozisyonları önemli ölçüde artmış durumda. Büyük bir yatırımcı grubu ya da kurumu, BTC fiyatının kısa sürede düşüş göstereceğini düşündüğü için Hong Kong borsasından 58.5 milyon dolar değerinde ortalama bin 500 adet Bitcoin borç aldı. Elde edilen bilgilere göre söz konusu borsada totalde 4 bin 982 adet Bitcoin borç verildi. Kısa pozisyonlarda yaşanan bu beklenmedik artış, BTC’nin kritik direnç düzeyini birkaç haftada test ettikten sonra 50 haftalık hareketli ortalamada kabul edilmediği için geliyor.

Uzmanlar Bitcoin Seviyesinde Bu Dipler İçin Uyarıda Bulundu!

Uzmanlar Bitcoin Seviyesinde Bu Dipler İçin Uyarıda Bulundu!
Uzmanlar Bitcoin Seviyesinde Bu Dipler İçin Uyarıda Bulundu!

Uzmanlar tarafından değerlendirilen haftalık verilere göre, 100 haftadır devam eden hareketli ortalamanın 34 bin 400 dolar civarındaki belirleyici mum çubuğu, yatırımcılar arasında panik satışına neden olabilecek bir etkendir. Bu teorinin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin seviyesi ihtimaller dahilinde dibi oluşturabilmek adına neredeyse 200 haftalık ortalamada 20 bin dolar düzeyine teslim olabilir. Piyasanın önemli analistlerinden Willy Woo, kurumların ve büyük ölçekli Bitcoin sahiplerinin elindeki coinleri satmaya devam edeceklerini belirtti. Bitcoin tarihinde daha önceki boğaları kapitülasyonlara göz yumduğu düşünüldüğünde, yakın zamanda bir fiyat çöküşünün kaçınılmaz olabileceği uyarından da bulundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir