Bitcoin Ajandası

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Çakıldı! Bu 5 Altcoin ise Rallide!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Çakıldı! Bu 5 Altcoin ise Rallide!

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Çakıldı! Bu 5 Altcoin ise Rallide!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Geride kalan 24 saat boyunca lider kripto para birimi ve geniş kitleler tarafından takip edilen altcoin projeleri olan Bitcoin SHIB DOGE ve ADA gibi coin’ler %3-6 aralığında düşüş yaşadı. Ancak bu dönemlerde de piyasa değerine göre ilk 100’de yer alanlar içerisinde 5 altcoin yükselişiyle ön plana çıktı.

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA düşüş görürken kâr payı ile günün yıldızı Polygon (MATIC) olurken bu aşamada MATIC, son 24 saat içerisinde %11,48 oranında artış gördü. Ethereum ağında ise ikinci katman bir çözüm olan ağ süresinde de yerel tokenı olan MATIC; Polygon ekosisteminin genişlemesinde, Kasım ayı içerisinde 21Shares tarafından Polygon odaklı bir ETP’nin piyasaya sürülmesi ve kullanıcı etkinliğinde istikrarlı bir artış görülmesi ile yükseliş yaşadı.

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Sonrasında Rallideki Diğer Altcoinler!

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Sonrasında Rallideki Diğer Altcoinler!
Bitcoin SHIB DOGE ve ADA Sonrasında Rallideki Diğer Altcoinler!

SHIB, DOGE ve ADA gibi coinler çakılırken en çok yükseliş yaşayan bir diğer coin, kripto para borsası OKEx’in tokenı OKB oldu. Borsalar arasında ilişkisi olan tokenların değerinde genellikle şirket içerisinde yaşanan son gelişmelere ve işlem hacmine bağlı olarak değişim gösterdi. OKB’nin yükselişinin ardından da ticaret platformu içerisinde son listelemeler ve ortaklıklar yer alıyor olabilir.

Üçüncü altcoin olarak da Terra’nın LUNA’sı %8.89 oranında yükseliş göstererek ön plana çıktı. Terra, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerinde de güç sağlamak adına ilerleme kaydeden fiat sabitli stablecoin’leri kullanarak işlem gören bir Blockchain protokolü olmuştur. Whitepaper’ına analizlerine göre Terra, fiyat istikrarından ve fiat para birimlerinden daha geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in (BTC) sansür direnciyle birleştirmektedir. Hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunarken LUNA, bugün sabah saatleri içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında 64,87 doları gördü. Son fiyat artışının yanı sıra piyasa değeri 25 milyar doları aşıma uğrattı ve Shiba Inu’nun yerini alarak on ikinciliğe yükseldi.

Kripto paraların sistemi çözebilmek için https://bitcoinajandasi.com/kripto-paralari-cozmek-nasil-olur/ blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ekonomik Açıdan Verimli Bir Alternatif Olmak Asıl Hedef

Bitcoin SHIB DOGE ve ADA dibe çökünce listede yükselişe geçen ve dördüncü sırada, 2017 yılında piyasaya sürülen Livepeer (LPT) yer alırken Livepeer, tamamen merkeziyezi bulunmayan ilk canlı video yayın protokolü olmaktadır. Platform, tüm yeni ve mevcut yayıncı şirketler arasında merkezi yayın çözümlerine uygun bulunurken Blockchain tabanlı, ekonomik açıdan verimli bir alternatif olmayı hedeflemektedir. LPT, bugün ki yeni elde edilen verilerden de %6 oranında değer kazanarak ön plana çıktı. Son olarak, Merkezi bulunmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için kurulan çok amaçlı Blockchain platformunda da Waves’in WAVES tokenı %5.48 yükseliş gösterdi. Waves Enterprise, Ergo ile ortaklık kurmasının ardından da Oracle Pools’u gerçek dünyadaki işletmelere getireceğini duyurdu. Bu durum, kurumsal Blockchain ağlarına yüksek güvenceli veriler sağlayarak mevcut durumunu da garanti altına alıyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir