Bitcoin Ajandası

Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin, Bitcoin madencilik faaliyetlerine yönelik olarak tasarlanan bir kripto para projesidir. 2020 yılında BNB Chain üzerinden kripto piyasalarına sürülen bu dijital para birimi, yatırımcılarına çeşitli ayrıcalıklar sağlamaktadır. Ayrıca projenin en önemli amaçlarından biri de yatırımcılarına pasif gelir elde etme imkânı sunarken, aynı zamanda madencilik için likidite sağlamaktır.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Bitcoin Standard Hashrate projesi ve projenin yerel tokeni BTCST Coin hakkında merak edilen detaylardan bahsettik.

Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir?

Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir?
Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) Coin Nedir?

Bitcoin Standard Hashrate Coin ya da kısaca adıyla BTCST Coin, topluluk üyelerine çeşitli ayrıcalıklar sağlayan ve pasif gelir elde etme imkânı sunan bir kripto para projesidir. Bitcoin madencilik faaliyetlerine yönelik olarak tasarlanmış olan bu proje, 2021 Şubat döneminde endüstriyel ölçekli Bitcoin madencileri tarafından geliştirilmiştir. Projenin ortakları arasında Binance, Token Pocket, SafePal, Math Wallet, Genesis Mining gibi dev isimler yer almaktadır.

Bitcoin Standard Hashrate projesinin amacı, Bitcoin madencilik faaliyetleri için likidite sağlamaktır. Bir tür bulut madenciliği olarak faaliyet gösteren proje, merkezi olmayan bir uygulama vasıtasıyla günlük olarak ödeme gerçekleştirmektedir. Dünya çapında en büyük Bitcoin madencilik şirketleri tarafından desteklenen BTCST projesi, DeFi ticareti, ödünç alma ve verme protokolleri üzerine inşa edilmiştir. Bu özelliği sayesinde güçlü bir temel görevi üstelenmek için tasarlanmış bir proje olduğundan bahsedebilmek mümkündür.

Bitcoin Standard Hashrate Coin Piyasa Verileri

Kripto para birimlerinde piyasa verileri, varlığın hacim, fiyat, arz-talep dengesini ve bunun gibi çeşitli verileri göstermektedir. Söz konusu bu veriler, yatırımcılara piyasanın durumu konusunda fikir verirken, doğru bir strateji belirlemesine de yardımcı olur.

Bitcoin Standard Hashrate Coin piyasa verileri de bu varlığın ilerleyen süreçlerde ne gibi gelişmeler yaşayacağına dair ipucu verir. Hacim, fiyat ve arz-talep gibi veriler yatırımcılar açısından öngörü sağlamaktadır.

BTCST Coin Arzı

Arz-talep dengesi, her kripto para biriminde fiyatı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Coinmarketcap tarafından elde edilen verilere göre BTCST Coin’in toplam arzı ve maksimum arzı 15 milyon adetle sınırlıdır. Dolaşımdaki arzıysa 12 milyon 201 bin 402 adettir.

BTCST Fiyatı

Birçok Türk kripto para yatırımcısı BTCST Coin fiyatını ilgiyle takip etmektedir. Her ne kadar kripto para birimleri dolar bazında fiyatlandırılsa da bu varlıkların TL karşılığı da önem teşkil etmektedir.

Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (6 Mart 2023) BTCST Coin fiyatı 0,7133 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

BTCST En Yüksek ve En Düşük Kaçı Gördü?

BTCST Coin’in ATH’si, yani piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye 92,75 dolar seviyesidir. BTCST tarihinin rekorunu 13 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Diğer yandan varlığın ATL’si yani tarihi boyunca gördüğü en düşük seviyesiyse 0,686 dolar seviyesi olarak bilinmektedir. Piyasa verilerine göre bu seviyeye 5 Mart 2023 tarihinde gerilemiştir.

BTCST Coin Yorumları

Kripto para birimleriyle alakalı olarak uzmanlar tarafından yapılan yorumlar çoğu zaman güvenilirlik açısından tartışmalıdır. Bunun sebebi, dijital varlıkların hala genç ve hızlı değişen bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak uzmanların fikir ve tahminlerini sık sık değiştirebiliyor olmasıdır. Dolayısıyla bu türden yorumları yatırım tavsiyesi olarak algılamamak, yalnızca fikir oluşturabilmek adına göz önünde bulundurmak gerekir.

BTCST Coin yorumları için borsaların blog sayfalarından ya da kullanıcıların bu alanda oluşturduğu forum sitelerinden fikir edinebilmek mümkündür. Bu varlığın geleceğinin umut vadettiğini düşünen uzman ve yatırımcılar olduğu gibi olumsuz yorumlarda bulunanlarla da karşılaşabilmek mümkündür.

BTCST Coin Avantaj ve Dezavantajları

BTCST Coin’in avantaj ve dezavantajları, yatırımcıların merak ettiği konulardan bir diğeridir. Projenin genel olarak özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse;

 • Staking işlemleriyle token sahiplerinin madencilik gücüne tekabül eden günlük Bitcoin katkıları alabilmeleri mümkündür.
 • Gerçek Bitcoin gücü ile teminatlandırılmıştır.
 • Binance Akıllı Zincirinde dağıtılan bir bulut madenciliği protokolüdür. Merkeziyetsiz bir uygulama tarafından yürütülen günlük ödemeler sağlamaktadır.
 • Kullanıcı ödüllerinin hesaplanması adına her saat kullanıcı ve toplam havuz bakiyelerinin anlık görüntülenmesini sağlamaktadır.

Bunların dışında varlığın avantaj ve dezavantajlarını iki farklı başlık altında inceleyebiliriz.

BTCST Coin Avantajları

 • Binance Launchpool gibi dev madencilik havuzlarının desteğini almaktadır.
 • Bitcoin madenciliği için daha önce görülmemiş seviyede likidite sağlamaktadır.
 • Yüksek güvenlikli kripto yatırımı gerçekleştirebilmek mümkündür.
 • Madenciler ve traderları ortak bir paydada buluşturmaktadır.
 • Zincir üzerinde tam bir şeffaflık sağlamasıyla beraber akıllı sözleşmelerle gerçekleştirilen bütün madencilik ödüllerini dağıtmaktadır.

BTCST Coin Dezavantajları

 • Olası güvenlik açıklarından kaynaklı olarak kayıp yaşanmasına neden olmaktadır.
 • Bitcoin Standard Hashrate Coin, piyasalarda yaşanan oynaklıklar nedeniyle riskli grafik çizebilmektedir.

BTCST Coin Hangi Borsalarda Var?

Kripto para borsaları dijital para birimlerinin ticaretinin yapılabildiği ve takas edildiği platformlardır. Bu borsalar, yatırımcıların kripto para türünden dijital varlıkları fiat para birimi ya da diğer kripto varlıklarla alıp satabildiği ya da takas ettiği yerlerdir. Kripto para borsaları, kullanıcılarının varlıklarını saklamalarına ve çeşitli yöntemlerle ödeme yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Kripto para borsalarının güvenliği son derece önemlidir. Çünkü yatırımcıların kişisel verileri ve sahip oldukları varlıkları bu tür platformlarda saklanmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir açık kaynaklı siber saldırı halinde kayıplar yaşanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına güvenilir olan kripto para borsalarını tercih etmek gerekir.

Bitcoin Standard Hashrate Coin’in (BTCST) listelendiği kripto para borsalarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Binance
 • Bitget
 • Gate.io
 • PancakeSwap
 • LATOKEN
 • Hotbit
 • Poloniex
 • XT.COM

Söz konusu bu borsalar sektörün en güvenilir isimleri arasında yer alırken, bu platformlardan herhangi birinde hesap oluşturarak BTCST Coin sahibi olabilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir