Bitcoin Ajandası

Bitcoin SV (BSV) Yeni Bir %51 Saldırısına Maruz Kaldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin SV (BSV) Yeni Bir %51 Saldırısına Maruz Kaldı!

Bitcoin SV (BSV) Yeni Bir %51 Saldırısına Maruz Kaldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Dün akşam saat 18.45 gibi %51 saldırısına uğrayan Bitcoin SV, CoinMetrics.io tarafından bilinenler üzerine 18.45 civarlarında başlayınca zincirde toplamda 3 adet kadar versiyonda çıkarma meydana geldi.

Firma ile yapılan raporlara bakıldığında tüm Bitcoin SV düğümleri en büyük oranla 14 blok üzerinden derinliğe sahip bir yeniden düzenleme kaydeden ve sonrasında daha çok yeniden düzenlemeye girmemesine rağmen de büyük madencilikle havuzlarda senkronizasyon çakışmaları meydana getirdiğini bildirdi.

“Birileri Bitcoin SV‘ye ciddi bir biçimde zarar vermeye çalışıyor.”

Bitcoin SV Saldırıları 3 Saat Sürdü!

Bitcoin SV Saldırıları 3 Saat Sürdü!
Bitcoin SV Saldırıları 3 Saat Sürdü!

Edinilen bilgilerde oluşan saldırılar zaman olarak yaklaşık 3 saat sürdü. Ethereum dışında da Bitcoin alt yapılarak içeren Proof of Work blok zincirlerinde ciddi anlamda riskler oluşturmaya başladı.

Öğrenilen bilgi süreçlerinde bu kayıptan sonra %5 oranında düşüş gördü ve yazının yazıldığı anlarda 135 dolardan işlem görmeye başladı. Ethereum Classic, Ağustos 2020’de hızlı olarak art arda dizilerde %51 saldırıya uğradı ve bunun yanı sıra 10.000’den fazla bloklarda bozulma oldu ve milyonlarda dolar kadar zarara uğrattı. Daha öncelerde de değişmeye uğramayan ve değişmez olan yani “hacklenemez” olduğuna inanılan türlerde ağlar önemli bir itibar darbesiydi.

Bitcoin SV Satoshi’nin Vizyonu

Kasım 2018 yılında Bitcoin Cash blok zincirlerinde tartışma olarak çatalı olanlar Bitcoin içinde takma adlı yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’ya yönelik çağrışımda bulundu. BSV, Satoshi Nakamoto olduğunu düşünen Avustralyalı bir blockchain girişimcisi olan Craig Wright yönetimi üstlendi. Ancak bu iddiada blockchain üzerinde endüstride geniş çaplı olarak tartışmaya gidildi ve tezde çürütmeye gidildi.

Bu saldırı altında Huobi ve OKEx de dahil olarak çeşitli kripto borsalarından askıya alım yaşandı. Son zamanda da saldırılardan sonra askıya almada olasılık meydana gelmiş oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir