Bitcoin Ajandası

Bitcoin Tahmincisinden Dipleri Bulma Endişesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Tahmincisinden Dipleri Bulma Endişesi!

Bitcoin Tahmincisinden Dipleri Bulma Endişesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin tahmincisi, şu anda Bitcoin sahibi olmak hususunda herhangi bir neden olmadığını söyledi.

Bitcoin tahmincisi Scott Minerd: Şu anda Bitcoin sahibi olmak için hiçbir neden görmüyorum diyerek hamle yapacakları etki altında bırakarak sözlerine piyasalarda oluşan çöküşün bitmekten çok uzak olduğuna inandığı için 10.000 dolarlık tahmininde ikiye katlama yapıyor. Sözlerinde ise tam olarak şunlara değindi;

“Nerede olduğumuza bir bak. Bunun muhtemelen bir çarpışma olduğuna gerçekten inanıyorum ve bir çarpışma, yüzde 70 ila 80 düşüş olacağı anlamına gelir. Diyelim ki hedef 10.000 ila 15.000 dolar arasında…”

Bitcoin Tahmincisi Derin Düzeltmeyle Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolara Düşecek

Bitcoin Tahmincisinden Dipleri Bulma Endişesi!
Bitcoin Tahmincisinden Dipleri Bulma Endişesi!

Scott Minerd, parabolik piyasaların sürdürülmesinin “imkansız” olduğuna işaret ediyor. Normal bir düzeltmenin yüzde 50’yi geçmeyeceği düşünülürken, yönetici kripto tarihinin çok daha derin bir düşüşe işaret ettiğini iddia ediyor.

Scott Minerd, spekülatörlere yönelik daha düşük bir fiyat hedeflenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler verirken konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

“Bir spekülatör olacaksanız, aşağı doğru gittiğini tahmin edin.”

Scott Minerd, Bitcoin Düşüş Eğilimini Sürdürüyor

Guggenheim Partners Global içerisinde baş yatırım yetkili olan Scott Minerd yakın geçmişte BTC’nin 10.000 dolarda bir dip oluşacağını belirtere yorumlarında kripto para biriminde beş ayın en düşük seviyesi olan 28.600 dolara düşmesinin ardından geldi. Ancak BTC bu çöküşten hızla toparlanmayı başardı.

Bitcoin’in 30.000 dolar seviyelerinde üst bölgelere gelirken dirence rağmen Scott Minerd, piyasasında büyük bir düzeltmeden sonra rotayı tersine çevirmenin “çok zor” olacağına inanarak dile getirdiği açıklamalarda, önde gelen kripto para biriminde düşüş eğilimini sürdürdüğünü de dile getirdi. Bitcoin şu an ieçrisinde Bitstamp borsasında Nisan zirvesinden neredeyse yüzde 49 düşüşle 33.700 dolardan işlem görüyor.

BTC’nin Fiyatında Son Durum Nedir?

Lider kripto para birimleri arasında Bitcoin, yazım anında yüzde 2 oranında artış göstererek 33.700 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor ve kripto paraların amiral gemisi şu an için 632 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmasından Bitcoin yazımının yapıldığı anda ise piyasa değeriyle 27,1 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir