Bitcoin Ajandası

Bitcoin Tahminleri Ne Yönde? Düşüş Trendi Sürecek mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Tahminleri Ne Yönde? Düşüş Trendi Sürecek mi?

Bitcoin Tahminleri Ne Yönde? Düşüş Trendi Sürecek mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
41 0

Piyasa değeri en büyük olan lider kripto para birimi için uzmanlar ne gibi tahminlerde bulundu. İşte piyasa verilerine göre uzman analistlerin Bitcoin tahminleri…

Uzmanların Bitcoin Tahminleri Ne Yönde?

Uzmanların Bitcoin Tahminleri Ne Yönde?
Uzmanların Bitcoin Tahminleri Ne Yönde?

Glassnode Insight tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin fiyatı yıllık bazdaki en düşük seviyelere kadar gerileme gösterdi. Buna rağmen yatırımcılar ayılar üzerinde galip gelmeye çalışırken, aynı zamanda yeni bir destek için fırsat kolluyor. Diğer yandan raporda piyasalarda görülen makro-ekonomik ortam sebebiyle yatırımcıların cüzdanlarındaki Bitcoin’i boşaltmasının kalıcı bir durum olabileceğine dikkat çekiliyor. Bitcoin tahminlerinde bulunan uzman analistlere göre boğaların ivme kaybetmeye devam etmesi ya da satıcıların elindeki varlığın bitmesi halinde yeni seviyenin herhangi bir noktada kırılması mümkün olacak.

Glassnode Insight’ın Bitcoin tahminlerine ilişkin sunduğu bu raporda, son birkaç haftadır yatay düzeyde seyreden fiyatlarla göreceli bir denge oluşturulduğu belirtiliyor. Bunun dışında oldukça yeni gelen sınırlı talebin göz önünde bulundurulması halinde, söz konusu hassas dengenin ciddi oranda bir satıcı tükenmesi ya da aksine satıcıların yeniden harekete geçmesiyle beraber bozulabileceği de ifade ediliyor.

Yatırımcılar Zararını Telafi Edebilecek mi?

Bitcoin’in piyasadaki fiyat dalgalanmalarına göre uzmanlar tarafından hazırlanan bu raporda ayrıca yatırımcıların yüzde 15 kayıp yaşadığına dikkat çekiliyor. Bu kişilerin büyük çoğunluğunun 46 bin 400 dolar seviyesinden alım yaptığı, mevcut piyasalarda 39 bin 200 dolarlık bir ortalamayla satın alma fırsatı yakalayan uzun vadeli yatırımcılara karşı zararda oldukları belirtiliyor.

Yaşanan bu gelişmelerle beraber uzmanların geleceğe yönelik Bitcoin tahminleri piyasalarda önemli bir yer ediniyor. Bitcoin’in 3 kritik seviyede sıçrama yaşayabileceğini ifade eden analistler, kısa vadede bu seviyelerde bulunan 20 milyon dolar civarında teklif emri olduğunu belirtiyor. Bu durumda sert düşüşün önüne geçebilmek adına 36 bin dolar seviyesine tutunması gerektiğine de dikkat çekiyor.

Uzmanlar geçtiğimiz yılın verilerine göre Bitcoin’in bu seviyelerde destek bulduğunu hatırlatarak Bitcoin tahminlerine göre bu seviyeleri kaybetmenin daha büyük düşüşleri tetikleyebileceği vurguluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir