Bitcoin Ajandası

El Salvador’dan Kritik Açıklama: Bitcoin Tahvilleri için Hazır Değiliz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador’dan Kritik Açıklama: Bitcoin Tahvilleri için Hazır Değiliz!

El Salvador’dan Kritik Açıklama: Bitcoin Tahvilleri için Hazır Değiliz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada hem ülkenin hem de dünyanın Bitcoin tahvilleri için hala hazır olmadığını ifade etti. Açıklamalarını dün iştirak ettiği bir programda yapan Bakan Zelaya, ayrıca IMF ile de kredi görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Kendisine yöneltilen soru sebebiyle 2021 yılında alınan Bitcoin’lerin satışı konusuna da değinen Maliye Bakanı Zelaya, Chivo Hayvan Hastanesi için belli bir kısmının satıldığını belirtti. Aşırı fiyat dalgalanmalarından dolayı 4 milyon doları aşkın masraf çıktığını dile getirirken, kalan Bitcoin’lerinse olduğu gibi durduğunu söyledi.

Bitcoin Tahvilleri için Tartışmalar Hala Sürüyor

Bitcoin Tahvilleri için Tartışmalar Hala Sürüyor
Bitcoin Tahvilleri için Tartışmalar Hala Sürüyor

Zelaya Mart’ta yaptığı açıklamasında tahvillerin bir süre ertelendiğini söyleyerek, doğru zamanda çıkarabilmek adına uluslararası şartları da göz önünde bulundurmak gerektiğinden bahsetmişti.

Diğer yandan Bitcoin fiyatının 2021 Kasım döneminden beri görülebilecek en düşük seviyesine kadar gerilmesi ve 30 bin dolara kadar düşmesinin ülkenin devlet başkanı Nayib Bukele’nin politikasını tartışma konusu haline getirdi. Başkan Bukele bu konudaki düşüncesinin istikrarlı bir şekilde korumaya devam ederken, analistler mevcut durumda ülkenin BTC alımlarından dolayı 35 milyon dolarlık zararı olduğunu ifade ediyor.

Konuyla alakalı elde edilen bilgilere göre Nayib Bukele’nin 2031 BTC’si bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir