Bitcoin Ajandası

Bitcoin Teknik Göstergeleri Açıklandı! İşte Popüler Altcoinlerde de Beklenen Seviyeler…iyeler…
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Teknik Göstergeleri Açıklandı! İşte Popüler Altcoinlerde de Beklenen Seviyeler…

Bitcoin Teknik Göstergeleri Açıklandı! İşte Popüler Altcoinlerde de Beklenen Seviyeler…

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

FXStreet analistleri Ripple, Ethereum, Shiba Inu ve Bitcoin teknik göstergelerini yorumladı.

Bitcoin Teknik Göstergeleri Patlamaya İşaret Ediyor!

Uzmanlara göre Bitcoin fiyatı 2020 Ekim döneminden beri patlayıcı bir kırılma için en uygun seviyede olabilir. Bu yükseliş eğilimi için en önemli gerekçe BTC’nin Ichimoku Kinko Hyo sistemi içerisindeki konumu olarak gösteriliyor.

Bitcoin Teknik Göstergeleri Patlamaya İşaret Ediyor!
Bitcoin Teknik Göstergeleri Patlamaya İşaret Ediyor!

Bitcoin teknik göstergeler doğrultusunda BTC fiyatı için yükseliş potansiyeli yüksek ihtimalle 44 bin 600 dolar düzeyindeki yüzde 61.8 Fib düzeltmesiyle sınırlı kalacak. Bunun dışında değer kaybı yönündeki riskler de oldukça fazla görünüyor. 37 bin 600 doların altında gerçekleşebilecek herhangi bir kapanış bile ciddi büyüklükte bir satış baskını tetikleyebilir. Bu durum da BTC’nin 30 bin dolar düzeyine kadar çekilmesine neden olabilir.

Ethereum Düşüş Baskını Kırmaya Çalışıyor!

ETH fiyatı çeşitli büyük direnç kümesinden ilkini kırmayı deniyor. Peş peşe beşinci günlük yükseliş çizgisini kapatma yolunda olan ETH fiyatı, düşüş baskısından kurtulabilmek için birçok direnç bölgesiyle karşı karşıya görünüyor. Bu durumun üstesinden gelebilmek için Ethereum’un karşılaşması gereken ilk direnç seviyesiyse 2 bin 900 dolar düzeyindeki yüzde 50 Fib düzeltmesi olarak biliniyor. Sonrasında gerçekleştirecek olduğu 3 bin 30 dolar üzerindeki bir kapanış, Ethereum’u haftalık bazda Ichimoku Bulutunun üzerine taşıyacaktır.

XRP Boğaların Kontrolünde mi?

Bitcoin teknik göstergelerinden sonra Ripple göstergeleri de piyasalarda ayrı bir merak konusudur. XRP fiyatı İdeal Boğa Ichimoku Breakout’tu tetikleyebilecek düzeyde seyrediyor. Boğaların Ripple fiyatını TenkanSen’in üzerinde 0,877 dolar seviyesine taşımayı başarması durumunda bir sonraki açılışta yükseliş çizgisini onaylayabilir. Onay alındıktan sonra beklenen seviyelerse 1,05 dolar ile 1,07 dolar düzeyidir. Bunun dışında değer kaybı riski önemli bir endişe kaynağı olurken, Rusya-Ukrayna arasındaki derilimle bu belirsizlik iki katına çıkabiliyor. Ayıların XRP fiyatını 0,73 dolar düzeyine kolaylıkla itmesi mümkün olduğundan, bu durum XRP’nin değer kaybı yaşamasına neden olabilir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir