Bitcoin Ajandası

Bitcoin Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Kritik Noktalar Hangileri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Kritik Noktalar Hangileri?

Bitcoin Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Kritik Noktalar Hangileri?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
40 0

Bitcoin’in yaşadığı değer kaybı ile beraber piyasalardaki diğer coinler de bu durumdan olumsuz olarak etkilenirken, BTC hali hazırda kayıpları konsolide etmeye başladı. 55 bin dolara doğru bir toparlanma sürecine girmesi beklenilen Bitcoin ile ilgili olarak teknik analizini paylaşan Aayush Jindal, düşüşün 52 bin 500 dolar destek seviyelerinin altına çekildiğini belirtti. NewsBTC analisti, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüldüğünü vurgulayarak fiyatın da 55 bin doların altında işlem gördüğünü vurguladı.

Bitcoin Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Kritik Noktalar Hangileri?
Bitcoin Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Kritik Noktalar Hangileri?

Direnç Gösteren Formasyon

Aayush Jindal, USD paritesine göre 52 bin 500 dolar civarında direnç gösteren bir contracting triangle formasyonunun da yer aldığını söyleyerek, Bitcoin’in 53 bin 150 dolar seviyesindeki direnci temizlemesi halinde önce 54 bin 500, ardından da 55 bin dolara doğru çıkış yapmasını beklediğini dile getirdi.

Destek Seviyeleri Kırıldı

Şu anda toparlanma belirtileri gösterse de Bitcoin, düşüş bölgesindeki gerilemeyi dün sürdürerek 52 bin 500 dolar destek seviyesini kırdı. Ardından gerileme hızla devam ederken, 51 bin 200 dolarda yer alan bir diğer destek seviyesi de kırıldı. 50 bin doları da test eden BTC, yine de 50 bin 500 doların üzerinde kalarak kayıpları konsolide etmeye başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir