Bitcoin Tutan Adres Sayısında da Rekor Kırıldı

Bitcoin Tutan Adres Sayısında da Rekor Kırıldı

Haberler
Mart 23, 2021 tarafından Esra Yılmaz
29
Bitcoin (BTC) tutan adres sayısı, her zamankinden daha fazla bir seviyeye ulaşarak rekor kırdı.
Bitcoin Tutan Adres Sayısında da Rekor Kırıldı

İçinde Bitcoin bulunan adres sayısı, parabolik oranda büyümeyi sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bırakmayı başardı ve rekor kırdı. Böylelikle yeni rekor çerçevesinde içinde Bitcoin bulunan adres sayısı 36 milyon 896 bini aştı. Glassnode kaynaklı verilere göre, bir gün önce bu rakamlar 36 milyon 770 bine geriledi. Blok zinciri teknolojisinin her geçen gün gelişmesi ve yaygın hale gelmeye başlaması ile beraber Bitcoin, kripto para birimleri arasında yeni zirvelere oynamaya devam ediyor.

Bitcoin Tutan Adres Sayısında da Rekor Kırıldı 1
Bitcoin Tutan Adres Sayısında da Rekor Kırıldı 1

Kurumsal İlgi Var

Günden güne ilginin artmaya devam ettiği kripto varlıklar dünyasında, artık kurumsal ve perakende ilginin de arttığı görülüyor. Buna bağlı olarak da yeni zirvelerin belirlenmesi için artık haftalar veya aylar değil, anlık zamanlar yeterli olabiliyor. Bitcoin, şu anda son boğa sezonu öncesinde 28 milyon aktif adrese sahipti. Fakat Bitcoin’in fiyatı 19 bin dolardan 6 bin dolara gerilediğinde yüzde 25 oranında adres azalması yaşandı.

Dalgalanmaya Rağmen Artış Yaşandı

Fakat bu düşüşün ardından Bitcoin’in fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, adreslerin sayısını istikrarlı bir şekilde artırmaya başladı. 12 Mart 2020 tarihinde yüzde 50 değer kaybeden Bİtcoin, yine de adres sayısını artırdı. Bu bağlamda kripto ATM sayısı da 2018 yılından bu yana yüzde 750 oranında arttı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle