Bitcoin Twitter’a Geliyor! Beta Sürümden Görüntü Sızdı!

Bitcoin Twitter’a Geliyor! Beta Sürümden Görüntü Sızdı!

Haberler
Eylül 1, 2021 tarafından Esra Yılmaz
76
Son dönem içinde CEO Jack Dorsey, Bitcoin konusunda kısa ve uzun vadelere göre önemli hamlelerde bulundu ve artık Bitcoin Twitter’da!
Bitcoin Twitter’a Geliyor! Beta Sürümden Görüntü Sızdı!

Bitcoin Twitter’a geliyor ancak bu konuda uzun ve kısa vadede görüşmeler sürerken ilk adım atıldığı öne sürüldü ve beta görünümünden görüntülere sızıldı.

Dev sosyal medya platformlarında ilk aşamada Bitcoin ile bahşiş uygulamalarında test aşamaları da başladı ve beta sürümünden görülere sızıldığında görüldü ki Bitcoin ile bahşiş uygulamalarda testlere başlanıldığı iddia edildi.

Haziran ayı içerisinde Twitter ile Bitcoin entegrasyonunda bu konuya yönelik birçok açıklama ile “Bitcoin, Twitter’ın büyük bir parçası olacak” diyen Jack Dorsey, konu üzerinden ilk adımları hızlıca atmaya başladı gibi görünüyor. Bu durumda Bitcoin Twitter’da heyecanla bekleniyor.

Bitcoin Twitter Uygulaması için Hazırlanıyor!

Bitcoin Twitter Uygulaması için Hazırlanıyor!
Bitcoin Twitter Uygulaması için Hazırlanıyor!

İlk başta Macintosh ve Apple olarak teknolojik alanda önemli haberleri ve dedikoduları paylaşıma alan web sitesi MacRumors’da yer alan haberlere göre daha çok netlik kazandı.

“Twitter, Bitcoin kullanarak bahşiş verme özelliğini oluşturdu ve bu konudaki denemelerine başladı.”

Diğer yandan mobil geliştiricilerden olan Alessandro Paluzzi sosyla medya hesaplarından paylaşıma göre Twitter üzerinden adımlarını göz önüne serdi.

Lightning Network Kullanılacak!

İddialar üzerinden konu ele alındığında küçük meblağlardan da kolay bir şekilde karşı tarafa aktarımın yapılması için Lightning Network kullanımı başlayacak. Yeni özellikler ise hem çevrimiçi olarak hem de çevrimdışı olarak destekleme görebilecek.  

Sızılan görseller üzerinden dikkat çeken bir diğer detay ise Lightning Network ödemelerde Strike şirketi üzerinden çalışma olmasını istiyor. Dolayısıyla bahşiş için Twitter kullanıcılarından bir diğer Strike hesabından olması bekleniyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle