Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ustası Açıkladı! Kurumsal Para Nereye Gidiyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ustası Açıkladı! Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

Bitcoin Ustası Açıkladı! Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1698 0

Daha çok yakından analiz edilmeye başlanılan Bitcoin ustası Willy Woo, göze gelmeyen bir miktar Bitcoin yatırımcısının yeni bir güç talep dalgasını üreterek daha aktif bir dönüş yapabileceğini söylüyor.

Woo, 980.000 Twitter takipçisine, kripto borsalarına giren ve çıkan giriş yapan ve çıkan Bitcoin miktarını izlemeyle borsa net akışlarında metriklere baktığını belirtti. Bitcoin ustası Woo’ya göre metriklerde şu an için Exchange çıkışı denilen bir hakimiyet oluşuyor. Talepte görülen bir artış söz konusuyken yatırımcıların amiral gemisi kripto varlığının ralli yapmasını beklerken BTC‘lerini elinde tutma istekliliğini de ön planda tutuyor. Analist “Sanırım BTC son zamanlarda talep görüyor” diyor.

Bitcoin Ustası Açıkladı!

Bitcoin Ustası Açıkladı!
Bitcoin Ustası Açıkladı!

Woo ayrıca, balinaların veya 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip varlıkların eline geçen para miktarına dayanarak, kurumların satın alma gücünün arkasında olduğunu düşündüğünü söylüyor. Analist, “Muhtemelen kurumsal para” diyor. Popüler analist, daha doğru bir resim elde etmek için borsalar ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) gibi faktörleri barındırmak için blockchain izleyici Glassnode’dan gelen verileri kullandığını söylüyor.

Glassnode‘un yorumlarına göre, borsalarda bulunan Bitcoin dengesi şu an için son üç yılın en düşük noktasında yer aldı. Bu durumda da BTC için satış baskısının azalış gösterdiği dile getiriliyor. Alınan bilgiler üzerinden borsalardaki BTC bakiyesi, 2.505.972.824 BTC ile üç yıl içerisinde en düşük seviyeye ulaştı. 27 Ocak 2022’de daha önceki üç yılda en düşük seviyede olan 2.508.534.211 BTC olarak görüldü.

Bitcoin Transfer Hacimleri

Bu duruma ek olarak Glassnode, Bitcoin ağında yer alan bütün transfer hacminin büyük çoğunluğu üzerinde olan kurumsal boyuttaki akışların hakim olduğunu belirti. Ayrıca büyük oyuncuların BTC’nin kontrolünü ele geçirmeye başladığını da açıkladı. Glassnode açkılaması şöyle:

“Bitcoin transfer hacimleri, tüm işlemlerin %65’inden fazlasının değeri 1 milyon dolardan fazla olan kurumsal boyuttaki akışların hakimiyetinde olmaya devam ediyor. On-chain hacimlerde kurumsal hakimiyetteki yükseliş trendi, fiyatların 10.000 ila 11.000 ABD doları arasında olduğu Ekim 2020 civarında başladı.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir