Bitcoin Ajandası

Bitcoin Ustasından Uyarı: Haftaya BTC’de Sert Satışlar Olabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Ustasından Uyarı: Haftaya BTC’de Sert Satışlar Olabilir!

Bitcoin Ustasından Uyarı: Haftaya BTC’de Sert Satışlar Olabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Basın zamanı dönemlerde Bitcoin ustası, Bitcoin (BTC), 667 milyar dolar seviyesinde bir piyasa değerine göre 35.600 dolar içerisinde %5 düşüşle işlem görmeye devam etmesi konusunun üzerinde durdu.

Bitcoin göstergelerini hakkında konuşan Bitcoin ustası, göstergelerle birlikte on-chain metrikleri bu noktada tehlikeli görülüyor. Popüler analistler ise zor zamanlara işaret ediyor.

Bitcoin Ustasından Uyarı Haftaya BTC’de Sert Satışlar Olabilir
Bitcoin Ustasından Uyarı Haftaya BTC’de Sert Satışlar Olabilir

Önümüzdeki Hafta Bitcoin Üzerinde Satış Baskısı Olabilir!

Analist Will, mevcut durumu analiz etmek için makroekonomik durumlara bakarak gelecek haftalarda herhangi bir yükseliş ivmesinden ziyade Bitcoin üzerinde satış baskısı olup sorun yaratabileceğini söyledi.

Analist, şu dönemde ABD Dolar Endeksi’ne (USD) çok fazla para akışı olduğunu ve bunun da paralarda güvenli bir yere taşınması gerektiği anlamını çıkardığını belirtmiştir. Bu nedenle Willy Woo, hisse senedi piyasası daha fazla düzeltmeye yönelirse, Bitcoin’in (BTC) de güçlü bir fiyat düzeltmesine gireceğine dikkat çekiyor. Son analizinde Willy Woo şunları yazdı:

“Aşağı yönlü risk için tek endişem, hisse senetlerinde… On-chain temeller ne olursa olsun, BTC fiyatını aşağı çekecek büyük bir düzeltme elde etmemiz mümkün. DXY’de USD’nin gücünü fark etmek, bazı yatırımcıların USD’de güvenliğe yöneldiğini gösteriyor.”

Piyasaya Son 1-6 Ay İçinde Giren Kısa Vadeli Yatırımcılar Zarar Ediyor!

BTC‘deki son fiyatlarda hareketle bazı analistler, bunun yeni ayında piyasası döngüsünün başlangıçları yaşandığına dikkat çekiyor ve yatırımcıları bu sözleriyle endişelendiriyor. Willy Woo, Bitcoin ağına katılan yeni kullanıcıların sağlıklı büyümesini gerekçe göstererek böyle bir durumu reddediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir