Bitcoin Ajandası

Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü ABD’de İşleme Açılıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü ABD’de İşleme Açılıyor!

Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü ABD’de İşleme Açılıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Konuyla ilgili açıklamalarda CBOE’den gelenler üzerine borsanın internet sitesinde, VanEck Bitcoin Strateji vadeli ETF’inin “XBTF” kodu üzerinden işlem görmeye başlayacağını bildirdi.

Geçtiğimiz haftalarda ise spot Bitcoin vadeli ETF başvurusundan reddedilen yatırım şirketi VanEck’in vadeli Bitcoin kontratları üzerinden bu konuya dayalı olan ETF’i 16 Kasım Salı günü, dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsalarından CBOE’de listelenecek.

Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü

Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü
Bitcoin Vadeli ETF’inin Üçüncüsü

VanEck’in vadeli Bitcoin ETF‘i, ABD üzerinden yapılacak işleme açılacak üçüncü vadeli Bitcoin ETF’i olacağı değerlendirmesi yapıldı. Daha öncelerde ise ProShares Bitcoin Strateji ETF’i, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listelendi. İlk günde ise 1 milyar dolarlık rekor bir işlem hacmine ulaşarak, ProShares’i günler sonra Valkyrie şirketinin Bitcoin vadeli ETF’i devreye getirdi. Bu ETF de Nasdaq’ta işlem görmeye başladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin üzerinden yapılan ETF’ine şu an için uzak durma aşamasında vadeli Bitcoin ETF’lerine ise yeşil ışık yakıyor. Bu süreçle beraber, piyasada daha büyük bir heyecan ve merakla beklenen ise bir spot Bitcoin ETF onayı olarak belirlendi. SEC’nin, böyle bir onayı kısa vade üzerinden de vermeyeceğine dair sinyaller oluşmaya başladı. Nitekim, VanEck’in başvurusu üzerinden geçtiğimiz günlerde ret kararı gelmişti. 2022 yılı içinde de bir spot Bitcoin ETF’inin ABD’de işleme açılması yönünde artan bir beklenti oluştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir