Bitcoin Ajandası

AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu

AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

AdvisorShares’in başvurusu gerçekleştiğinde Managed Bitcoin ETF,  varlıklarının tamamını veya büyük bir kısmını Bitcoin üzerinde borsada işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine ve teminata yatıracak. FirmaBitcoin vadeli işlemler başvurusunda doğrudan Bitcoin’e yatırım yapma durumunun olmadığını da söyledi.

Bitcoin’e artan ilgi ilebirlikte kripto para şirketleri stratejilerini geliştirerek yatırımlarını buna göre belirlemeye çalışıyor. Bitcoin vadeli işlemler girişimi de bu gelişim içinde oluşum gösteriyor. AdvisorShares’in vadeli işlemler başvurusu sonrası nasıl bir sonuç ile karşılaşacağı merakla bekleniyor.

Bitcoin Vadeli İşlemler için Başvuru

Bitcoin Vadeli İşlem Başvuru
Bitcoin Vadeli İşlem Başvuru

Morgan Creek Capital, fonun yatırım stratejileri konusunda rehberlik etmek amacı ile araştırmalarını ve diğer kaynaklarını kullanarak fonun alt danışmanı olarak görev üstlenecek.

Bloomberg analisti Eric Balchunas’a göre, cuma günü yatırım firmaları VanEck ve ProShares, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin onaylanması amacı ile SEC’ye başvurularının ardından 2 gün sonra başvurularını geri çektiler.

Başvuru Çok Fazla

SEC başkanı Gary Gensler, ağustosun başlarında yaptığı açıklamalarda, sadece Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri işlemleri yapan Bitcoin ETF’lerine daha olumlu bakacağını öne sürmüştü.

Şu anda henüz onay almamış bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Başvuruların akıbetinin nasıl bir hal alacağı ise ileriki günlerde belli olacak gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir