AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu

AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu

Haberler
Ağustos 21, 2021 tarafından Esra Yılmaz
86
Birçok farklı tema içinde ETF sunması ile bilinen yatırım yönetimi firması AdvisorShares, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’si için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.
AdvisorShares’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF Başvurusu

AdvisorShares’in başvurusu gerçekleştiğinde Managed Bitcoin ETF,  varlıklarının tamamını veya büyük bir kısmını Bitcoin üzerinde borsada işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine ve teminata yatıracak. FirmaBitcoin vadeli işlemler başvurusunda doğrudan Bitcoin’e yatırım yapma durumunun olmadığını da söyledi.

Bitcoin’e artan ilgi ilebirlikte kripto para şirketleri stratejilerini geliştirerek yatırımlarını buna göre belirlemeye çalışıyor. Bitcoin vadeli işlemler girişimi de bu gelişim içinde oluşum gösteriyor. AdvisorShares’in vadeli işlemler başvurusu sonrası nasıl bir sonuç ile karşılaşacağı merakla bekleniyor.

Bitcoin Vadeli İşlemler için Başvuru

Bitcoin Vadeli İşlem Başvuru
Bitcoin Vadeli İşlem Başvuru

Morgan Creek Capital, fonun yatırım stratejileri konusunda rehberlik etmek amacı ile araştırmalarını ve diğer kaynaklarını kullanarak fonun alt danışmanı olarak görev üstlenecek.

Bloomberg analisti Eric Balchunas’a göre, cuma günü yatırım firmaları VanEck ve ProShares, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin onaylanması amacı ile SEC’ye başvurularının ardından 2 gün sonra başvurularını geri çektiler.

Başvuru Çok Fazla

SEC başkanı Gary Gensler, ağustosun başlarında yaptığı açıklamalarda, sadece Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri işlemleri yapan Bitcoin ETF’lerine daha olumlu bakacağını öne sürmüştü.

Şu anda henüz onay almamış bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Başvuruların akıbetinin nasıl bir hal alacağı ise ileriki günlerde belli olacak gibi görünüyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle