Bitcoin Ajandası

Bitcoin Vakfı’ndan O Ülkeye Teknoloji Merkezi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Vakfı’ndan O Ülkeye Teknoloji Merkezi!

Bitcoin Vakfı’ndan O Ülkeye Teknoloji Merkezi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bağımsız bir Bitcoin Vakfı olarak bilinen Built With Bitcoin Foundation (BWB), Gana’nın Kumasi kentinde yeni bir teknoloji merkezi hayata geçirdi.

Kripto para sektörünün gelişmesi ve kabul görmesi, özellikle bu alanda geri kalan ülkeler açısından fırsat olarak değerlendiriliyor. Bunun nedeni olaraksa kripto paraların enflasyon karşısında savaş veren ülkelerde bir tür kaçış yolu olarak kullanılması gösteriliyor. Her gün daha fazla yatırımcının yöneldiği kripto para sektörü, ülkelerin de ilgisini çekmeye başladı. Ağırlıklı olarak Asya ülkelerinde blok zinciri girişimlerine hız kazandırıldı.

Buterin BWB’ye Bağışta Bulunmuştu

Diğer yandan sektörde herhangi bir ticari amacı olmayan kripto vakıfları da ortaya çıkmaya başladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz dönemlerde Vitalik Buterin, Hindistan’da kurulan bazı vakıflara bağışta bulunmuştu. BWB de bu vakıflar arasında yer alırken, elde edilen bilgilere göre bu Bitcoin Vakfı Gana’da bir teknoloji merkezi kurdu.

Bitcoin Vakfı Gana’da Eğitime Destek Verecek

Bitcoin Vakfi Ganada Egitime Destek Verecek 1
Bitcoin Vakfı Gana’da Eğitime Destek Verecek

Built With Bitcoin Foundation tarafından Gana’da hayata geçirilen bu proje kapsamında, bir yıl içerisinde 400 kişiye eğitim sağlanacak.

Vakıf, söz konusu eğitim merkezini Bitcoin Teknoloji Merkezi adıyla hizmete sundu. Kumasi kentinde hayata geçirilecek olan bu projeye, ülkenin başkenti Accra’daki etkinliğin sonrasında start verildi.

Teknoloji merkezinin söz konusu şehirde kurulmasının bir nedeni de ülkenin en prestijli üniversitesinin Kamasi’de yer alması oldu. Kwame Nkrumah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Batı Afrika’daki en başarılı üniversite olarak değerlendiriliyor.

Vakfın kurucu ortağı ve direktörü Yusuf Nessary konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunarak bir topluluğun okulu olması fakat yeterli kaynakları olmaması durumunda Bitcoin kullanımını öğrenemeyeceklerini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir