Bitcoin Ajandası

Bitcoin ve Altcoin için 10 Uzmandan Yorum!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ve Altcoin için 10 Uzmandan Yorum!

Bitcoin ve Altcoin için 10 Uzmandan Yorum!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

2020 ve 2021 yılı Bitcoin ve altcoin için verimli geçerken önemli bir endişeyi beraberinde getirdi. Bu, enerji tüketimi konusuydu. İnsanlık, ciddi bir sorun olan iklim değişikliği tehlikesiyle karşı karşıyayken, önümüzdeki yıllarda bu olumsuz durumu azaltacak, hatta ortadan kaldıracak çözümler konusunda ısrarcı olunması gerekmektedir.

Önümüzdeki yıllar için önemli bir eğilim olarak isminden bahsettiren kavramsa Metaverse. Pek çok markanın 2022 itibariyle Metaverse alanaında girişimde bulunacağından şüphe duyulmuyor. Bitcoin ve altcoinle ilgili uzman yorumları haberimizde…

Bitcoin ve Altcoin için Gelecek Nasıl?

Bitcoin ve altcoin konusunda 2022 yılına dair uzman görüşlerde ilk sırada Alex Tapscott bulunuyor.

Ninepoint Digital Assets Group’ta blockchain teknolojisi ve kripto para birimi alanında yatırım yönetimi hizmetleri sağlayıcısı görevinde bulunan Alex Tapscott’un  2022 görüşleri şöyle:

2022’nin multichain yılı olacağını düşündüğünü söyleyen Alex, geride kalan 2021 yılında, Ethereum’u daha hızlı verim ve daha ekonomik ücretlerle geliştirmeyi vadeden Solana ve Avalanche gibi yeni katman protokollerinin yükselişinin görüldüğüne dikkat çekti.

Bu faydaların kalıcı olmadığının kanıtlanabileceğini belirten Alex, Solana ve Avalanche’nin de yaygınlık kazanmalarıyla Ethereum ile aynı duruma düşebileceklerini söyledi.

Farklı protokolleri birbirine bağlamakta daha iyi yöntemlere ihtiyaç olduğunu işaret eden Alex, Cosmos da dahil olmak üzere birkaç grubun multichain üzerinde çalıştığını söyleyerek 2022’nin Multichain Maksimalizm yılı olacağını iddia etti.

2022 Kitlesel Benimseme İçin İlginç Bir Yıl

Koinos Grubu CEO’su Andrew Levine’e göre 2022 yılı yeni bir ücretsiz blockchain olarak bilinen darkhorse ile yeni nesil katmanların arasındaki bir savaşa sahne olacak.

Nansen platformunda araştırma analisti olan Beili Baraki ise 2022’nin kripto para birimleri için kitlesel benimsemenin arttığı çok ilginç bir yıl olacağını söyledi.

Küresel bir benimsemenin yaygınlık kazanmasına doğru gidilirken kripto ortamında düzenlemelerin artık olumlu görüldüğünü belirten Baraki, alandaki düzenlemeler belirginleştiğinde ve alana daha önemli kurumsal paralar geldiğinde daha fazla benimsemenin oluşacağını düşündüğünü söyledi.

Baraki, itcoin ve altcoin için bir sonraki benimseme dalgasının koleksiyon, sanat, dijital içerik ve oyunlar vasıtasıyla geleceğini söylemenin daha sağlıklı olacağını vurguladı.

Bitcoin’de Yükseliş Öngörülüyor

Bitcoin’de Yükseliş Öngörülüyor
Bitcoin’de Yükseliş Öngörülüyor

Compute North’un CEO’su Dave Perrill, Çinli madencilerin ülke genelindeki kripto yasaklarından ötürü çevrim dışı olmaya zorlanmaları nedeniyle 2021’de hash oranındaki düşüş sonrasında Bitcoin hash oranının kısa süre önce toparlandığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Bitcoin ve altcoin yükselişin 2022 yılında iki katına çıkmasını beklemek gerektiğini söyleyen Dave, bunun, büyük endüstri oyuncularının bu yıl yüzlerce megawatt kapasitenin çevrim içi olacağına söz vermelerinden ötürü olacağını belirtti.

Merkeziyetsiz Finansta İnovasyon Sürecek

Eden Network’te iş geliştirme başkanı olan James MacFarlane, alana yönlendirilen yatırımlardan ötürü merkeziyetsiz finansı destekleyen zincirlerde sürekli inovasyon görülmesinin ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.

James, bu durumun, protokol likiditesini ve bu likiditeye nasıl yaklaşıldığını, multichain cüzdanların artan erişilebilirliğinin kabul edilmesini ve azami çıkarılabilir değer olduğunda zincirlerin kullanıcılarına nasıl farklı davrandığını kapsayacağı ihtimaline işaret etti.

Web 3.0 ve Merkeziyetsiz Ağlar

Ankr Ürün Başkanı Josh Neuroth, merkeziyetsiz sosyal ağın, 2022’de ses getirerek ortaya çıkacağını söyleyerek Web3 kullanıcılarının ağın sahibi ve operatörü olacağından, Facebook’un bir sonraki platform şirketini satın alamayacağından bu özelliğin çok ilginç olduğunu belirtti.

Bitcoin ve altcoin haricinde NFT şeklinde belirtilmiş dijital gayrimenkul ve benzersiz öğelerin, kripto ve blockchain ortamına yoğun yatırımda bulunan birçok oyuncu için oyun oynamayı bir iş haline getirmeye yardımcı olacağına işaret eden Josh, artık projelerin nakit akışı ürettiğini ve kârların yeni Web3 girişimlerine yeniden yatırıldığını söyledi.

Metrika’nın CEO’su ve kurucusu Nikos Andrikogiannopoulos, büyük blockchainler kesintiler ve başka ağ bozulmaları yaşarken, topluluktan blockchain ağ operasyonları konusunda şeffaflık talepleri görmeyi beklediklerini söyledi.

Nikos’a göre Bitcoin ve altcoin ağların güvenilirliğini yükseltmek, blockchain teknolojilerinin kurumsal ve kurumsal olarak benimsenmesinde daha fazla güven sağlamak için de önemli bir durumdur. Nikos, bankaların ve hükümetlerin düzenleme ve uyum talep etmesiyle birinci katman operasyonları hakkındaki istihbaratın internet altyapısı hatları boyunca büyümesinin beklenebileceğini belirtti.

Blockhainde Büyük Bir Atılım Görülebilir

Paxful’un CEO’su Ray Youssef. Ray’in, Bitcoin hakkında 2022 görüşü şöyle:

Dünya genelinde banka hesabı bulunmayan 2 milyara yakın insan olduğunu söyleyen Ray, 2022’de, insanların Bitcoin’in bir değişim aracı olarak kullanımını ve herkese herhangi bir finansal ağa erişim imkanı sağlayan yeteneğini keşfetmesiyle eşler arası finansmanın kripto ve blockchain tekniğinde büyük bir atılımın beklenebileceğini belirtti.

Apple, Amazon ve Facebook’a Bitcoin Çağrısı

Draper Fisher Jurvetson’ın kurucu ortağı Tim Draper, Bitcoin’in 2022’nin sonunda veya 2023 yılı başlarında 250.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini söyledi.

Apple, Amazon ve Facebook’un finans müdürlerinin bilançolarına biraz Bitcoin koymalarını ya da kovulmalarını beklediğini belirten Tim, iddialı konuşmasıyla dikkat çekti.

Animoca Brands’ın yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu ise 2022 yılı süresince merkeziyetsiz oyundaki büyümenin, blockchain ve kriptonun benimsenmesinde yüz milyonlarca kullanıcıyı etkileyeceği görüşünü savunuyor. Bitcoin ve altcoin için analizler uzman için şimdilik bu kadar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir