Bitcoin Ajandası

Bitcoin ve Altcoin için 21 Kritik Gelişme!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ve Altcoin için 21 Kritik Gelişme!

Bitcoin ve Altcoin için 21 Kritik Gelişme!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

New York belediye başkanı adayı olan Eric Adam, Nayib Bukele’den sonra bugün güncel olarak gelecek vaatleri arasında Bitcoin’in de yer aldığını vurgulaması yaparak kritik gelişme konusunda vurgu yaptı.

Bütün gelişmelere yönelik katılımcılar arasında bu sefer Katar da devreye girerek yatırım otoriteleri üzerinden bugün bir açıklama yaparak kripto paraların kendini ileri seviyeye taşıyarak acemiliği bitirmesi gerektiğini söyledi. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina Bitcoin’e kısıtlama getirmenin çok zor olduğunu belirterek kendi görüşünü bildirerek kritik gelişmelere yönelik ekleme yaptı.

Bitcoin ve Altcoin için 21 Kritik Gelişme!
Bitcoin ve Altcoin için 21 Kritik Gelişme!

Kritik Gelişme Sürecinde Ülkelerin Yorumları Devam Ediyor

SEC üyesi Hester Peirce, merkezi bulunmayan bir finans veya DeFi çalışmaları hususuna yönelik çoğu destekleri belirtti. İlk kripto para tekliflerinde de ilgili çalışmalar için özdeşleştirilen uygulamaya dayalı yaklaşımlara genel anlamda karşı geldi.

Yazar Nassim Nicholas Taleb,  Bitcoin için ne para ne de değer deposu olarak görülmemesi gerektiğini söyleyerek para birimleri için zalim olan rejimlerin kapsamında finansal korunmada başarısızlık yaşandığını savundu. İran ise milletvekilleri ile adım atarak kripto para madenciliği hususunda yerli olan piyasaların desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

 İran’da bugün bazı milletvekilleri adım atarak kripto para madenciliğinin ve yerli kripto para piyasasının desteklenmesini talep etti.

Nijerya İletişim ve Dijital Ekonomi Bakanı yaptığı açıklamada blockchain teknolojisi için “devrimsel” kelimesini kullanarak “uzun vadeli ekonomik kalkınma” için kullanım sağlanabileceğini vurguladı.

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic açıklamalarında kripto paraların kendisi için endişe oluşturduğunu ve şimdiye kadar da çok volatil bir süreç gösterdiğini söyledi.

Çinli ödeme sistemlerinin öncüsü Alipay bugün yaptığı hamlede NFT satışlarını başlattı.

İran polisi ise kullanılmayan terk edilmiş bir fabrikada 7000 kripto bilgisayar madencilik cihazını ele geçirerek gelişmeye dahil oldu.

SEC, kripto para birimleriyle hizmet veren bir buluş arama sürecinde olan Loci’ye 7,6 milyon dolar para cezası uyguladı.

Piyasadaki Diğer Kritik Gelişmeler Nelerdir?

  • PayPal ve Visa, Blockchain Capital’in 300 milyon dolarlık fonuna katılım sağlıyor.
  • Güney Koreli yazılım sisteminin öncüsü olan Hancom, Arowana Hub adlı bir kripto yan kuruluş için kurulum sağladığını bildirdi.
  • Bakkt yeni visa banka kartı için duyuruda bulundu.
  • Norveç mali düzenleyicisi tüketicileri kripto paralar için önemli boyutta uyarılarda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir