Bitcoin Ajandası

Bitcoin ve Altcoin’ler için Şubat Ayı Kritik!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ve Altcoin’ler için Şubat Ayı Kritik!

Bitcoin ve Altcoin’ler için Şubat Ayı Kritik!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

26 Ocak 2022 tarihinde ABD Merkez Bankası (FED), faiz kararını açıkladıktan sonra Bitcoin ve altcoinler oldukça hareketlilik gördü ve büyük miktarlarda değer kaybı yaşadı.

Editör Şenay Zeren’in yorumlarına göre Fed’in faiz kararlarını açıklamasının ardından para politikasını sıkılaştırmaya yönelik verdiği sinyalin oluşturduğu etkiyle kripto paraların değişim yaşadığına işaret edildi. Diğer bir yandan Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Şubat ayında yaşanacak önemli gelişmelere işaret etti ve bu aşamadan sonra ve Bitcoin ve altcoinlerin görebileceği kritik seviyeleri aktardı.

Bitcoin ve Altcoin’ler Kritik Noktada

Bitcoin ve Altcoin’ler Kritik Noktada
Bitcoin ve Altcoin’ler Kritik Noktada

Naz Süllü, Şubat ayı kapsamında ABD’de Hazine Sekreterine yetkiler getirilebilece konusunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’deki bankalara kripto para hizmeti sunma ve yetkisini verebilme olasılıklarına ayrıca dikkat çekti.

Bu ay görülmesi üzerine gelişmelerin beklendiği kripto para ticaretinin tek bir stratejisinin dahi uygulanamayacağını dile getiren uzman gelen olarak piyasadaki zayıflığın devam edeceğini de belirtti. Ayrıca BTC ve borsalar arasındaki korelasyonun güçlü olduğuna dikkat çekiyor. Mart ayı kapsamında ise gerçekleşecek olan Fed toplantısının faiz artırımlarının olması üzerine beklentiler, BTC’yi daha çok olumsuz etkilediği yönünde düşüncelerini belirtti. Diğer bir yandan da spot hacmin ciddi bir şekilde gerilediğini ve hatta NFT hacminin BTC hacmini geride bıraktığını vurguluyor.

Türkiye’den Gelebilecek Sürpriz Kripto Para Regülasyon Haberleri

Kaldıraçlı işlemlerde daha çok yükseklik olduğunu belirten Süllü, BTC’nin net bir eğilim yaşaması için 40.600 doları kırması gerektiğini de söyledi. Bu konuda da destek seviyesi olarak 32.600 dolara işaret ediyor.

Son olarak, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de Şubat ayının kritik olduğunu açıklıyor. Türkiye içerisinden gelen sürprizler olarak da kripto para regülasyon haberleriyle yatırımcıların kripto para piyasasına yeniden girebileceğini belirtiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir