Bitcoin Ajandası

Ekonomist Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacakları Anlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ekonomist Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacakları Anlattı!

Ekonomist Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacakları Anlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ekonomist ve New School’da (NY) eski misafir olan Profesör Angel Banchs, BTC ve diğer kripto para birimlerinden fiyat konusunda kısa vade içerisinde uzun vadeye göre değerlendirme yaparak neler olacağını da anlattı.

Profesör bir yandan da kripto para birimleri üzerinden ortadan kalma ihtimalinin olduğunu da öne sürdü. Ekonomist, “Tahminimi netleştirmek istiyorum. Kısa vadede Bitcoin ve altcoin gibi kripto paraların daha fazla düşeceğini, ki bu zaten olmaya başladı, orta vadede de yok olacaklarını iddia ediyorum” iddiasında bulundu.

Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacaklar

Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacaklar
Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacaklar

Angel Banchs, farklı üniversitelerde öğretim üyeliği yaparak kendini geliştirmiş ve bugün, çevrimiçi dersler verdiği ve aynı zamanda Bitcoin hakkında öğretiler verdiği finans bloguna sahip olmuştur. Profesör ekonomi ve siyasetle ilgili dersler vererek, bazı dersler hakkında Bitcoin ile ilgili olduğu bir blogu da öncü olarak sundu. Bu duruma göre BTC sıfıra ulaşabilir ama aynı durum itibari para ile asla olmayacak. Bitcoin talebi sıfıra düşerse eğer fiyat da onunla birlikte devam eder.

Devletin önemli bir durumda olduğunu ve itibari paranın sadece artık değerini korumak ve dolandırıcılık veya suçtan korumak için hükümet tarafından kontrol edilebileceğini de iddia etti. Diğer dersler üzerinde Bitcoin’in enflasyona karşı bir “hedge” olmadığını, bunun nedeninin de dijital varlığın oynaklığından kaynaklanan enflasyona karşı bir koruma görevi görmediğini savunuyor. BTC destekçileri ise Bitcoin’in herkese açık, tamamen ücretsiz, şeffaf ve sınırlı tedariki olan bir dijital para birimi olduğunu da düşündüğünü belirtti.  

Bitcoin Zamanla Değer Kazandı

“Oynaklık görülmesine rağmen, Bitcoin her geçen zamanda değer kazanan bir sanal para oldu. Bugün sadece sıradan insanlar tarafından değil, şirketler ve hükümetler tarafından da bir değer deposu olarak görülüyor. Son olarak, Bitcoin, para birimine kıyasla bir para birimi veya değer deposu olarak hala çok az kullanılmaktadır. Ancak dijital varlığın temellerini anlayanlar, özgürlük için ona daha fazla ihtiyaç duyduklarını bilirler.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir