Bitcoin Ajandası

Bitcoin ve Ethereum Fonundaki Çıkışlar Şaşırttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ve Ethereum Fonundaki Çıkışlar Şaşırttı!

Bitcoin ve Ethereum Fonundaki Çıkışlar Şaşırttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para fon yönetim kuruluşu olarak bilinen CoinShares geçtiğimiz haftaya ait raporunu yayımladı. Bitcoin ve Ethereum fonundan çıkarılan rakamlar dikkat çekerken, diğer altcoinlere yapılan girişler de dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin ve Ethereum Fonundan Milyon Dolarlık Çıkışlar Yaşandı!

Bitcoin ve Ethereum Fonundan Milyon Dolarlık Çıkışlar Yaşandı!
Bitcoin ve Ethereum Fonundan Milyon Dolarlık Çıkışlar Yaşandı!

CoinShares’in raporuna göre Bitcoin fonundan gerçekleştirilen çıkış 32.8 milyon dolar civarında olurken, Ethereum fonundan çıkarılansa 16.6 milyon doları buldu. Yaşanan bu çıkışlara neden olarak Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş halinin piyasadaki belirsizliği olduğunu düşünen şirket, çıkışların genellikle Kuzey Amerika bölgesinden yapıldığını da ifade etti.

Ethereum Çıkışları Artıyor!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fonunda yaşanan bu büyük çıkışa rağmen 2022 başından bu yana 63 m,lyon dolarlık pozitif görünüm dikkat çekiyor. Diğer yandan Ethereum’da ise aynı süreçte yaşanan çıkışlar 151 milyon dolara ulaştı. Buna göre Ethereum fonundaki çıkışlar her geçen gün artış gösterirken, Mart’ın ilk gününden bu yana yaşanan çıkış miktarı 39 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Altcoinlerde Pozitif Görünüm Var!

BTC ve ETH’de görülen bu büyük çıkışa karşın altcoinlerde görünümün pozitif olması ilginç bir gelişme olarak karşılandı. Şirketin verilerine göre Polkadot’a 800 milyon dolarlık, Litecoin fonuna 300 bin dolarlık, Solana’ya 700 milyon dolarlık ve Ripple fonuna da 1.1 milyar dolarlık giriş yapıldı.

Diğer yandan borsa yatırım fonu sağlayıcısı olarak bilinen Purpose ETF’inden totalde 79 milyon dolar civarında çıkış yapılırken, ProShares’e 29 milyon dolar civarında giriş yapıldı. Yatırımları belirli dönemlerde açılan şirketlerden Grayscale’de ise herhangi bir harekete rastlanmadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir