Bitcoin Ajandası

Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Takip Edilecek Gelişmeler!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Takip Edilecek Gelişmeler!

Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Takip Edilecek Gelişmeler!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

TSİ Pazar akşamında yeni bir fiyat rallisine geçiş yaptı. Ardından 62 bin dolardan 65 bin dolar civarına yükseliş gören Bitcoin’de Kasım ve Aralık beklentileri devam ederken, en büyük kripto paranın başını çektiği piyasa içerisinde kripto paralarda bu hafta önemli gelişmeler bekleniyor.

Ekim ayı içerisinde hemen hemen 20 gün içerisinde 20 bin dolarlık ralli başlatan ve 60 bin doların üzerinde sağlam şekilde tutunmaya devam eden Bitcoin’de dün akşam saatlerinde yeni bir hareket gözledi. En büyük kripto para, 62 bin dolar seyrinde olmaya devam ediyor. Birkaç saat içinde 65 bin doların üzerine çıkmayı da başardı. Bu sebeple de kripto paralarda bu hafta gelişmeler merak ediliyor.

Kripto Paralarda Bu Hafta Önemli Gelişmeler

Kripto Paralarda Bu Hafta Önemli Gelişmeler
Kripto Paralarda Bu Hafta Önemli Gelişmeler

Geçtiğimiz senelerde Ekim ayı içerisinde kripto para hizmetlerini açıklayan ABD’li ödeme devinde PayPal’ın kazanç raporunun bugün açıklanması bekleniyor. Dünyanın en büyük sinema salonu zincirine sahip olan ve kısa süre içerisinde de önceden Bitcoin ile Dogecoin’in de dahil olduğu kripto paralarla hediye kartı satışına başlayan AMC’nin de kazanç raporu yine bugün belli olacak. AMC’nin son döneminde oluşan popüler kripto parası Shiba Inu (SHIB) ile ilgili bir açıklamalarda yapma ihtimalini de bulunduruyor.

Daha öncelerden bilinenlere göre AMC CEO’su olan Adam Aron, 29 Ekim tarihinde “Yakında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Dogecoin’le de ödeme almaya başlayacağız. Sizce Shiba Inu’yu da bu gruba dahil etmeli miyiz?” demişti. Bu konu için Twitter üzerinden bir anket düzenleyerek bu nedenle SHIB konusunda bir açıklama yapılma ihtimali de mevcut görüldü.

ABD içerisinde en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase’in de çeyrek rakamlarında merakla beklentiler başladı. Bitcoin için yaşanan fiyat artışında, özellikle Shiba Inu listelemesinin rakamlara yansımış şekli de yarın açıklanacak olan kazanç raporunda ortaya çıkacak. Daha öncelerde açıklanacak bildirilere göre Coinbase, ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı problemler nedeniyle LEND ürününü kaldırmak zorunda kalmıştı. Şirket CEO’su Brian Armstrong da, attığı tweet’ler ile kurumu sert şekilde eleştirmişti.

Tüketici Fiyat Endeksi Geliyor

Çarşamba gününde ise beklenen kripto para fiyatlarına da etkisi olabilecek olan ABD tüketici fiyat endeksi rakamlarının açıklanması düşünülüyor. Eylül ayı içerisinde ise açıklanan rakamlar beklentilerin doğrultusunda olmuş ve bir önceki yılın aynı dönemi içerisinde de 5,3 artış olduğu belirtilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir