Bitcoin Ajandası

İşte Uzmanlardan Bitcoin, XRP ve Ethereum Analizi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İşte Uzmanlardan Bitcoin, XRP ve Ethereum Analizi!

İşte Uzmanlardan Bitcoin, XRP ve Ethereum Analizi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri son bir gün içerisinde yüzde 2,2’lik düşüş yaşadı ve 1,07 trilyona kadar düşüş gösterdi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Bitcoin, XRP ve Ethereum analizi merak konusu oldu.

Bitcoin Analizi

CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre Bitcoin, son bir gün içerisinde yüzde 2 kayıp verdi. Sektörün lider varlığı, uzun zamandır 19-20 bin dolar bandında seyrederken, piyasa değeri 1 trilyon dolar aşmasının ardından 20 bin dolar bandının üzerine çıktı. BTC fiyatı, bulunduğu konum itibariyle 20 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum Analizi

Ethereum Analizi
Ethereum Analizi

Piyasa değerinin 1 trilyonu aşmasının ardından Ethereum da yükseliş gösteren varlıklar arasında yer aldı. Yeniden 1500 dolar bandına oturan Ethereum, buna karşın son 24 saat içerisinde yüzde 3,2 değer kaybı yaşadı.

Uzmanların Ethereum analizine göre ETH’nin bir sonraki hedefi bin 650 dolar bandını test etmek. Ethereum açısından herhangi bir düşüşün söz konusu olması halinde ilk durak bin 300 dolar seviyesi. Haberin yazıldığı esnada Ethereum fiyatı bin 568 dolar bandından işlem görüyor.

XRP Analizi

Piyasa değeri sırlamasında 6’ncı sıralanın sahibi olan XRP, Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla haftaya değer kaybıyla giriş yaptı. Yüzde 4,3 değer kaybeden XRP, Ethereum ve Bitcoin’i takip etmiş oldu.

Uzmanlarda göre şimdilerde XRP’de görülen en güçlü direnç 0,46 dolar seviyesi. Bu seviyeden herhangi bir tepki gelmemesi halinde beklenen bir diğer seviyeyse 0,4 dolar seviyesi. Diğer yandan bir üst direnç seviyesiyse 0,55 dolar olurken, haberin yazıldığı esnada XRP fiyatı 0,46 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir