Bitcoin Ajandası

Bitcoin Yatırımcıları Artıyor! Tarinin En Büyük İkinci Satışı Gerçekleşti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Yatırımcıları Artıyor! Tarinin En Büyük İkinci Satışı Gerçekleşti!

Bitcoin Yatırımcıları Artıyor! Tarinin En Büyük İkinci Satışı Gerçekleşti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bireysel olan Bitcoin yatırımcılarının sayısı son günlerde dikkat çekecek kadar artış gösteriyor. Yatırımcıların gerçekleştirdiği Bitcoin işlemlerine yönelik metrikler, bireysel yatırımcıların ne kadar BTC satın aldığını ya da sattığını gösteriyor. 2017-2018 yılında bireysel olarak gerçekleştirilen Bitcoin yatırımı tarihin zirvesine ulaşmıştı. Mevcut durumdaysa bu oranın nasıl bir performansa sahip olduğu merak ediliyor. 

Bireysel Bitcoin Yatırımcıları Çoğalıyor

Bireysel Bitcoin Yatırımcıları Çoğalıyor
Bireysel Bitcoin Yatırımcıları Çoğalıyor

Hali hazırdaki oran, 2017-2018 yılındaki orana yakın bir seviyede olması ve bireysel Bitcoin yatırımcılarının alımlarını hızlandırması, bu durumun tarihin en büyük seviyesine gönderen bir doğa rallisi olup olmadığı tartışma konusu oldu. Twitter üzerinden yayınlanan bir grafik hakkında yorumda bulunan analist Will Clemente, bireysel yatırımcıların şu anda en büyük ikinci alımı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Ayrıca bireysel alımların, şirketlerdeki pek çok ani artışla özellikle de makro seviyedekilerle çakıştığını da ekledi.

Diğer yandan verilere göre bireysel yatırımcıların alımlarında stratejik hamlelerin benimsenmesi de söz konusu olabilir. Bu konuya da değinin analist Clemente, bu durumun aykırı bir değer olduğuna dikkat çekiyor. Piyasalarda göre bu durumun en önemli yanı, BTC fiyatının nereye çekileceğine dair net bir izlenim olmamasıdır. Uzmanlara göre bireysel alımların artması yeni bir rekorun öncesinde bir yükseliş sinyali olabileceği gibi dip için de sinyal olabilir.

Bitcoin Yeni Bir Ralliye Hazır mı?

Bitcoin havling konusunda yaşanan gelişmelerin de fiyat artışında etkili olduğu bilinen bir gerçek. Diğer yandan BTC fiyatı konusunda önemli sayılabilecek havling olayları da bulunuyor. Çoğunlukla bu gibi olaylardan sonra rekor seviye 515 ya da 545 gün sonrasında görülür. Yaşanan son havling olayı fiyatın 2018 Temmuz döneminden sonra çakılmasına neden olurken, bu olayın ardından uzun bir süre ayı piyasasının yaşandığı biliniyor. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir