Bitcoin Ajandası

Bitcoin Yatırımcıları Tarafından Merakla Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Yatırımcıları Tarafından Merakla Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı!

Bitcoin Yatırımcıları Tarafından Merakla Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Elon Musk tarafından kurulan elektrikli otomobil devi Tesla, 2022 yılına ait üçüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Bitcoin yatırımcıları tarafından uzun zamandır beklenen bu açıklamaya göre şirket, gelirinin yüzde 56 oranında artırmasına rağmen analistlerin beklentisini karşılayamadı. Üstelik açıklamanın ardından hisse değerlerinde yüzde 5 oranında düşüş yaşandı.

Bitcoin Yatırımcılarının Beklediği Veriler Açıklandı

Bitcoin Yatırımcılarının Beklediği Veriler Açıklandı!
Bitcoin Yatırımcılarının Beklediği Veriler Açıklandı!

Şirket tarafından açıklanan verilere göre, Tesla’nın söz konusu dönemdeki net kazancı, 2021’in aynı dönemine nazaran yüzde 103 oranında yükseliş gösterdi. Bu durumda net kazanç 3,3 milyar dolara ulaşırken, otomotiv brüt marjlarıysa bir bu yılın ikinci çeyreklik dönemindeki gibi yüzde 27.9’da kaldı.

Tesla’nın üçüncü çeyreklik dönemdeki geliri de yine 2021 yılının aynı dönemine nazaran yüzde 56 oranında yükseliş kaydederek 21,5 milyar doları buldu. Böylelikle önemli bir rekora imza attı. Diğer yandan şirketin otomotiv regülatör kredileri üçüncü çeyrekte 286 milyon dolara ulaşarak otomotiv gelirinin yüzde 1,5’ini oluşturdu.

Elektrikli otomobil devi, Wall Street tarafından öngörülen 22,09 milyar dolarlık beklentiyi karşılayamadığı için hisselerinde yüzde 5 değer kaybı yaşadı.

Şirket, Bitcoin Satışı Yapmadı

Tesla, Bitcoin yatırımcılarının merakla beklediği ve bilançosunda yer verdiği dijital varlıklarla alakalı olarak da bir açıklamada bulundu. Söz konusu varlıklarla alakalı herhangi bir değişimin söz konusu olmadığı belirtilirken, bu durum, şirketin Bitcoin satışı gerçekleştirmediği ve herhangi bir Bitcoin alımı da yapmadığına işaret ediyor. Hatırlanacağı üzere elektrikli otomobil devi, 2022’nin ikinci çeyrek döneminde Bitcoin rezervinin yüzde 75’ini elden çıkarmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir