Bitcoin Ajandası

Bitcoin Yatırımcılarının Gündeminde Tesla ve Musk Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Yatırımcılarının Gündeminde Tesla ve Musk Var!

Bitcoin Yatırımcılarının Gündeminde Tesla ve Musk Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD’de bilanço takviminin yoğunluğu dikkat çekiyor. Bu hafta kripto para piyasalarını da yakından ilgilendiren gelişmeler gündemde yer alıyor. Bunlardan biri de elektrikli araç devi Elon Musk olarak karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü otomotiv devinin bu yılın ilk çeyrek dönemine ait bilançosu önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bitcoin yatırımcıları şirketin elinde bulunan BTC’lerin miktarında herhangi bir değişiklik olup olmayacağını takip edecek.

Bitcoin Yatırımcıları Tesla’yı Takip Edecek

Bitcoin Yatırımcıları Tesla’yı Takip Edecek
Bitcoin Yatırımcıları Tesla’yı Takip Edecek

Tesla, elindeki BTC’lerin önemli bir kısmını satmış olsa da hala 9 bin 720 BTC’ye sahip. Güncel fiyatlarla bu miktar neredeyse 300 milyon dolara tekabül ediyor. Şirketin bu varlıkları satın alırken ödediği toplam maliyetse 340 milyon dolar civarında.

Geçtiğimiz aylarda kurumsa alımla alakalı güçlü sinyallerin mevcut olduğu birtakım Bitcoin işlemleri dikkat çekmişti. Bu işlemlerin sonrasında MicroStrategy ilk olarak 6 bin 455, sonrasındaysa bin 45 BTC satın aldığını belirtti. Bu nedenle Tesla’nın elindeki varlıkları satmış olabileceği gibi ekleme yapmış olabileceği de düşük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Şirket Dönem Dönem Alım-Satım Yapıyor

2021 Şubat döneminde ilk kez BTC satın alan ve gerçekleştirdiği bu alımla beraber neredeyse 42 bin BTC sahibi olan elektrikli otomotiv devi, Temmuz 2022 döneminde bu varlıkların %75’ini elden çıkarmıştı. Şirket, bahsi geçen bu satışları ortalama 29 bin dolar seviyesinden gerçekleştirmişti.  

Diğer yandan Elon Musk, “Twitter 2.0” başlığıyla Miami’deki Possible konferansına konuşmacı olarak katılım sağlayacak. Ayrıca bu konferansta Musk’ın kripto sorunlarını ele alacağı düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir