Bitcoin Ajandası

Bitcoin Yatırımı Yapmak Mayın Tarlasına Girmek Gibidir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Yatırımı Yapmak Mayın Tarlasına Girmek Gibidir!

Bitcoin Yatırımı Yapmak Mayın Tarlasına Girmek Gibidir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı ve Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov Bitcoin yatırımı yapmak oldukça riskli olan bir yatırımdır diye verdiği örnekle Bitcoin için geri adım atılması gerektiği üzerine yorumlarını dile getirdi.

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı ve Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov, yatırımcılar için uyarıda bulunarak Bitcoin’den (BTC) uzak durmaya çağırdı. Başkan yardımcısına göre kripto varlıklara para tahsis etmek özellikle de Bitcoin yatırımı yapmak oldukça riskli ve yatırımcı için kar gibi gözükse de toplam zarara neden olabilir yorumunu yaptı.

Bitcoin Yatırımı Yapmak Riskli!

Bitcoin Yatırımı Yapmak Riskli!
Bitcoin Yatırımı Yapmak Riskli!

Sergey Shvetsov, Bitcoin için kripto varlıklar üzerinden yatırım yapmak için bir mayın tarlasına girmek kadar riskli bir durum altında oluştuğunu savunarak şöyle konuştu:

“Bir insan Bitcoin alırken mayın tarlasına girer. Kendisinden başka güveneceği kimse yoktur ve kimse onu koruyamaz. Rusya Federasyonu tarafından korunmadığınız için, paranızın kolayca alınacağı ve bu konuda hiçbir şey yapamayacağınız için böyle bir işe girmeye gerek yok.”

Aynı anda da eski bir futbolcu olan Shvetsov, Bitcoin için farklı olacak getiri zararlarını da daha da kötülemeye devam etti ve bunu bir “teknolojik finansal piramit” örneği olarak pekiştirme yaptı.

Dolandırıcılığı Önleme Yetkisi Yok!

İnsanlar fonlar üzerine ekstra bir kayıp yaşarsa Rusya Federasyonu’nun bu tür dolandırıcılıklar üzerinden herhangi bir önleme yetkisi olmadığı konusunda uyardı.

Yine de üst düzey bankacılar, Rusya Merkez Bankası üzerinden bazı dijital varlıklar için test programları sunmak için ekstra istekli olduğunu açıklayarak farkındalığı arttırmak istedi. Ancak, bunlar Rus firmaları tarafından verilir ve yerel mevzuata göre çalışma sağlarken bu durumda Shvetsov, test ve belgelendirmenin vatandaşları bu varlık sınıfındaki yatırımlarla ilgili riskler hakkında etkin bir şekilde bilgilendirdiği sonucuna vardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir