Bitcoin Yeni Bir Düşüş Başlatabilir

Bitcoin Yeni Bir Düşüş Başlatabilir

Haberler
Mart 22, 2021 tarafından Esra Yılmaz
241
Bitcoin fiyatı, ATH’sini geliştirmesinin ardından ABD doları karşısındaki 60 bin dolarlık seviyenin üzerine çıkmasına rağmen güç kazanamadı.
Bitcoin Yeni Bir Düşüş Başlatabilir

NewsBTC’nin başarılı analisti Aayush Jindal’in teknik analizi çerçevesinde, Bitcoin’in fiyatının ABD doları karşısında yükseliş eğiliminde olmasına rağmen güç kazanamadığı aktarıldı. Bu konuda destek ve direnç seviyeleri ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren analist Jindal, BTC’nin bazı noktalarda düşüş sinyali içinde olduğunu belirtti. 60 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde güç kazanamamış olması sebebi ile düşüş eğilimine geçilebileceğini belirten Jindal, Bitcoin’in 54 bin seviyelerine inebileceğini vurguladı.

Bitcoin Yeni Bir Düşüş Başlatabilir
Bitcoin Yeni Bir Düşüş Başlatabilir

58 bin Doların Altına Düştü

60 bin dolar seviyesinde yer alan direnç noktasını temizlemek adına uğraş veren Bitcoin, bu mücadelesinden başarısız olarak ayrılarak 58 bin doların altına düşmeye devam etti. Şu anda 58 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gören Bitcoin, USD paritesinde ise 57 bin 500 dolara yakın bir noktada düşüş trendi çizgisi yakaladı. 58 bin dolar direnç noktasının altında seyreden parite olduğu sürece, BTC’nin 54 bin 500 dolara doğru gerileyebileceği aktarılıyor.

Tablo Kırmızıya Dönüyor

Bitcoin’in 54 bin 500 dolarlık destek seviyesinin altında da bir kırılma yaşadığı ifade edilirken, basit hareketli ortalamanın oldukça altında seyretmesinden dolayı BTC’nin tablosu da kırmızıya doğru dönüyor. Bitcoin’in 55 bin dolar üzerinde kalması halinde yeni bir artışa başlayabileceği de düşünülüyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle