Bitcoin Yeni Yükseliş Trendi Başlatabilir, Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin Yeni Yükseliş Trendi Başlatabilir, Kritik Seviyeler Neler?

Haberler
Mart 28, 2021 tarafından Esra Yılmaz
76
ABD doları karşısında tekrardan toparlanmaya başlayan Bitco,n son olarak 55 bin doların da üzerine çıkarak yeni bir yükseliş dönemi içine girmiş olabilir.
Bitcoin Yeni Yükseliş Trendi Başlatabilir, Kritik Seviyeler Neler

Bitcoin’in yaşadığı büyük düzeltmenin sonrasında 10 bin dolara kadar yaklaşan gerileme seviyesi yavaş yavaş normale döndü ve ABD doları karşısında yükseliş başladı. Günlük kapanış direnci ve ilerleyen zamanlardaki hedef noktalar ile ilgili konuşan NewsBTC analisti Aayush Jindal, BTC’nin güçlü bir artışa başlamasının yüksek bir ihtimal olduğunu dile getirdi. 55 bin ve 55 bin 500 dolar direnç noktalarının üzerinde bir artış eğilimine başlayan Bitcoin, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üzerinde seyrediyor.

Bitcoin Yeni Yükseliş Trendi Başlatabilir, Kritik Seviyeler Neler?
Bitcoin Yeni Yükseliş Trendi Başlatabilir, Kritik Seviyeler Neler?

Düşüş Trendi Kırıldı

55 bin ve 55 bin 500 dolarlık seviyelerin üzerinde bir trend yakalayan BTC, aynı zamanda USD paritesinin son 4 saatlik grafiğine bakıldığında da 55 bin doların üzerinde düşüş trendi çizgisini kırdı. 57 bin dolar direnç noktasını da kırmayı başarması halinde, geçtiğimiz hafta da denenen 60 bin dolarlık seviyenin üzerine çıkma şansı tekrardan doğabilir.

Sinyaller Olumlu

50 bin 500 dolara kadar gerileyerek hafta içinde bu noktayı test eden Bitcoin, 52 bin dolar noktasında destek tabanı oluşturdu. Bitcoin fiyatı son olarak 53 ve 53 bin 500 dolar direnç seviyelerini kırarak 55 bin dolarlık direnç noktasının üzerinde yeni bir denemeye başladı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle