Bitcoin Yeniden Düzeltme Yaşamaya Başladı

Bitcoin Yeniden Düzeltme Yaşamaya Başladı

Haberler
Mart 10, 2021 tarafından Esra Yılmaz
24
ABD doları karşısında birkaç günden bu yana yükseliş trendi içinde olan Bitcoin, son olarak 55 bin dolar seviyesini test ederek direncin üzerine çıkmayı başardı.
Bitcoin Yeniden Düzeltme Yaşamaya Başladı

Direnç noktasını kırarak 55 bin dolar seviyesini de aşmayı başaran Bİtcoin, yükseliş trendini sürdürdü. Fakat 55 bin 800 dolar seviyesine kadar çıkılmasının ardından yeniden düşüşe geçen lider kripto para birimi, 52 bin 500 dolar seviyesine kadar bir düzeltme yaşadı. 54 bin 500 dolar seviyesindeki direnç bölgesini kıran ve 55 bin dolara kadar ulaşan Bitcoin, 100 saatlik basit hareketli ortalamaya bakıldığı zaman da ortalamanın üzerinde yer aldı.

Bitcoin Yeniden Düzeltme Yaşamaya Başladı
Bitcoin Yeniden Düzeltme Yaşamaya Başladı

Ayılar Düzeltmeye Neden Oldu

55 bin 800 dolarlık önemli direnç seviyesine ulaşmayı başaran Bİtcoin, bu sırada ayıların hamleleri ile karşı karşıya kaldı. Ayıların hamleleri ile beraber tekrardan bir düzeltme yaşayan lider kripto para birimi, yüzde 23,6 FİB geri çekilme seviyesinin altına yerleşti. Tekrardan düzeltme yaşayan Bitcoin, yine de 100 saatlik basit hareketli ortalamanın fazlasıyla üzerinde yer aldı.

Trend Çizgisi Korunuyor

Yaşanan düzeltmeye rağmen Bitcoin’de 52 bin 500 dolardaki yakın destek seviyesi, umut verici olarak nitelendirildi. Önemli bir yükseliş trendi çizgisine sahip olan BTC, yatırımcıları umutlandırdı. Fakat aksi senaryolarda düşüşün devam etmesi halinde de 52 bin 800 ve 52 bin dolar seviyelerinde yine bir destek noktasına ulaşmaları mümkün görünüyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle